Lajme Faqe: 5 nga 280

Ja pse nuk duhet të hyni në shtëpi me këpucë

Ja pse nuk duhet të hyni në shtëpi me këpucë

Mendojeni mirë përpara se ta bëni këtë veprim

Më shumë »
Ministria e Arsimit shqyrton zgjidhje për uljen e numrit të nxënësve

Ministria e Arsimit shqyrton zgjidhje për uljen e numrit të nxënësve

Trendi i shpërnguljes po rritet gjithnjë e më shumë

Më shumë »
Ndahet nga jeta Avicii, ja si reagojnë Rita Ora dhe Dua Lipa

Ndahet nga jeta Avicii, ja si reagojnë Rita Ora dhe Dua Lipa

DJ i njohur suedez ka ndërruar jetë në moshën 28 vjecare

Më shumë »
Pesë karakteristikat e një fëmije inteligjent

Pesë karakteristikat e një fëmije inteligjent

Nëse vëzhgoni me kujdes fëmijën tuaj, mund të kuptoni diçka në lidhje me inteligjencën e tij nga veprimet që bën

Më shumë »
Facebook kërkon miratimin e opsionit të njohjes së fytyrës

Facebook kërkon miratimin e opsionit të njohjes së fytyrës

Kompania po përballet gjithashtu me një aktpadi të lidhur me përdorimin e teknologjisë së identifikimit të fytyrës pa pëlqimin specifik të përdoruesve

Më shumë »
Kush i zbuloi numrat?

Kush i zbuloi numrat?

Këta numra për herë të pare i prezentoi shkenctari matematicieni i famshëm Al-Havarizmi.

Më shumë »
8 rregulla për një gjumë të rehatshëm

8 rregulla për një gjumë të rehatshëm

8 rregulla për një gjumë të rehatshëm

Më shumë »
Ja disa fakte që nuk i keni ditur për filmat horror

Ja disa fakte që nuk i keni ditur për filmat horror

Pa marrë parasysh se sa i tmerrshëm është filmi, ajo që shihni në ekran nuk është gjithmonë më mirë se ajo që mbeti prapa skenave. Industria e filmit është shumë interesante!

Më shumë »
Vlerat e mentës dhe dobitë shëruese

Vlerat e mentës dhe dobitë shëruese

Është një bimë që rritet në të gjitha vendet e botës, dhe ajo përdoret në shumë raste; si në kuzhinë, si një aromë, në mjekësi apo si çaj.

Më shumë »
Drejtori më i rri i shtetit të Evropës ka vetëm 27 vjet

Drejtori më i rri i shtetit të Evropës ka vetëm 27 vjet

San Marino, nëse nuk e dinit, është republikë. Menaxhohet nga një trup kolektiv i përbërë nga dy Regentë Kapiteni, të cilët zgjidhen për gjashtë muaj

Më shumë »
Dy herë me rradhë është zgjedhur si qyteti më i mirë për të jetuar

Dy herë me rradhë është zgjedhur si qyteti më i mirë për të jetuar

Askund në botë nuk jetohet aq mirë sa ne Vjenë, sipas raportit të kompanisë konsulente ndërkombëtare Mercer.

Më shumë »
Vendet më të mira evropiane për studime

Vendet më të mira evropiane për studime

Web portali Study.eu botoi rezultatet e sondazhit se cilat vende janë më të përshtatshme për studentët, raporton "Lonely Planet".

Më shumë »
"Twitter" prezanton opsionin që do të ju pëlqejë

"Twitter" prezanton opsionin që do të ju pëlqejë

Twitter prezantoi opsionin e ri "bookmark", një mënyrë e thjeshtë për të ruajtur tweets që doni të ktheheni. Por kjo nuk është e gjitha.

Më shumë »
Problemet më të madhë të kohës së tashme sipas mijëvjeçarëve

Problemet më të madhë të kohës së tashme sipas mijëvjeçarëve

Për vitin e tretë me radhë, mijëvjeçarët që marrin pjesë në hulumtimin e zhvilluar nga Forumi Ekonomik Botëror mbi Rreziqet Globale besojnë se ndryshimi i klimës është problemi më i madh i sotëm.

Më shumë »
Si bëhet llaku i thonjëve?

Si bëhet llaku i thonjëve?

Një kompani që bën llakun e thonjëve nga viti 1975 dhe bën 40,000 harqe në ditë, tregon se si procesi i ngjyrosjes duket sikur po testohet dhe prodhohet.

Më shumë »
Si funksionojnë njerëzit në qytete të ndryshme anembanë botës?

Si funksionojnë njerëzit në qytete të ndryshme anembanë botës?

Shih se si njerëzit në vende të ndryshme rreth botës udhëtojnë në mëngjes.

Më shumë »
Lumi më i bukur në botë me ngjyra ylberi është në Kolumbi

Lumi më i bukur në botë me ngjyra ylberi është në Kolumbi

Lumi më i bukur në botë me ngjyra ylberi është në Kolumbi

Më shumë »
Sa thellë mund të gërmoni nën tokë?

Sa thellë mund të gërmoni nën tokë?

Video e animuar interesante me të cilën do të kënaqeni duke e shikuar edhe do të ju bëj më të kujdesshëm.

Më shumë »
Mendimet e errëta të çdo vajze

Mendimet e errëta të çdo vajze

Nuk ka asnjë grua që nuk do të njihet. Dhe mbani mend, mos shkoni në ekstreme.

Më shumë »
Bleu sasi të madhe të Bitcoin për zero dollarë!

Bleu sasi të madhe të Bitcoin për zero dollarë!

Një kompani japoneze e kripto-valutave tani po lufton me një përdorues të vetëm që bleu bitcoin me vlerë 20 trilion dollarë për zero dollarë.

Më shumë »