Tags: Sport Faqe: 1 Nga 1

Çfarë është dhe si funksionon VAR?

Çfarë është dhe si funksionon VAR?

Teknologjia që nuk gabon, por që e kthen futbollin në ‘tenis’

Më shumë »
Dëgjuese me teknologji të lartë të cilat përmirësojnë rezultatet e sportistëve

Dëgjuese me teknologji të lartë të cilat përmirësojnë rezultatet e sportistëve

Garat elite shpesh janë pyetje e milisekondave. Ndoshta kjo është arsyeja se pse disa prej garuesve të ekipit të SHBA-ve kanë përparësi konkurrente në Lojërat Olimpike në Rio de Zhaneiro me ndihmën e një palë dëgjueseve me teknologji të lartë.

Më shumë »
Orari i garave në Lojërat Olimpike

Orari i garave në Lojërat Olimpike

Orarin e plotë të garave mund ta shikoni KËTU

Më shumë »
Karateja më në fund u bë sport olimpik

Karateja më në fund u bë sport olimpik

Karateja zyrtarisht u bë sport për garim në Lojërat Olimpike. Në mbledhjen e 129të të Komitetit ndërkombëtar olimpik në Rio de Zhaneiro u mor vendimi që karateja nën udhëheqjen e Federatës botërore të karates u pranua si anëtar i barabartë në familjen olimpike të Lojërave olimpike në Tokio në vitin 2020 dhe do të jetë pjesë e programit garues.

Më shumë »
Si ta luani lojën e re të fshehur në "Facebook Messenger"?

Si ta luani lojën e re të fshehur në "Facebook Messenger"?

"Facebook Messenger" ka një lojë të re të fshehur e cila mund tju bëjë të varur.

Më shumë »
Si duket fluturimi direkt mbi vullkan?

Si duket fluturimi direkt mbi vullkan?

Roberta Mançino ka inçizuar një video vërtet unike promovuese për "GoPro". Në të, ajo fluturon mbi një ndër vullkanet më aktiv në Kili, Vilarika, shpall "The Metro".

Më shumë »
Një lloj krejtsisht i ri i sportit - gara me drone

Një lloj krejtsisht i ri i sportit - gara me drone

Kur ju kujtohet një sport me spektatorë, nënkuptoni një turmë njerëzish. Shtande me ushqim. Shitës të birrës. Kuptohet, ka opsion që të jeni aty, në vend, dhe ekziston opsioni ta shikoni këtë në televizor.

Më shumë »
Norvegjia ndërton qendrën më të madhe të mbyllur të skijimit

Norvegjia ndërton qendrën më të madhe të mbyllur të skijimit

Qendra më e madhe e mbyllur e skijimit do të ndërtohet 10 minuta larg Oslos.

Më shumë »
Sporti më i çmendur dhe më argëtues në botë

Sporti më i çmendur dhe më argëtues në botë

Ky sport interesant është paraqitur para rreth 3 viteve, ndërsa popullariteti i tij rritet dita ditës. Duket si një kombinim i zbavitjes dhe rekreacionit të mirë plot adrenalinë.

Më shumë »
Sallat e bukura sportive në Katar

Sallat e bukura sportive në Katar

Këto ditë po zhvillohet Kampionati botëror i hendbollit për meshkuj në Katar. Pak njerëz kanë mundësinë ti shohin sallat sportive nga jashtë dhe brenda. Kampionati mbahet në 3 salla sportive. Të gjitha duken shumë bukur. Më shumë mund të shihni në galeri.

Më shumë »
Sportisti më i madh të cilin nuk e keni dëgjuar deri më tani

Sportisti më i madh të cilin nuk e keni dëgjuar deri më tani

Marti Rajsmen Xhunior është sportisti më i mirë të cilin nuk e keni dëgjuar deri më tani. Një film i ri do ta ndryshojë këtë. Marti ka thënë që për të luarja e ping-pongut është si të shkuarit në vjedhje. Reketi është revolja e tij dhe ende pa e kuptuar, ai shkon kah të hollat.

Më shumë »
Njerëzit kanë skijuar që më tepër se 1.300 vjet më parë

Njerëzit kanë skijuar që më tepër se 1.300 vjet më parë

Për shkak të shkrirjet së akullit në Norvegji, këtë verë u gjetën 390 artefakte të cilat janë 6.000 vjet të vjetra. Ndër gjërat e gjetura gjenden edhe ski të cilat janë 1300 vjet të vjetra.

Më shumë »
Si duket vozitja e skejtbordit me 130 km në orë?

Si duket vozitja e skejtbordit me 130 km në orë?

Shumica prej nesh asnjëherë nuk do të vozisin skejtbord në mal me 130 km në orë. Por, fakti që nuk dëshironi ta rrezikoni jetën nuk do të thotë që nuk mund të shihni se si duket kjo përvojë. Këtë mund ta bëni duke iu falënderuar Miço Irbanit, i cili ka inçizuar rekordin e tij në vozitje të skejtbordit.

Më shumë »
Njeriu i cili ka pasur shtëpi në stadium të futbollit

Njeriu i cili ka pasur shtëpi në stadium të futbollit

Kjo është më mirë se vendet VIP për të shikuar finalen e Kampionatit Botëror. Kthehemi në vitin 1968 në stadiumin Astrodom në Hjuston, Teksas.

Më shumë »
Aplikacione për të ndjekur Kampionatin Botëror në futboll

Aplikacione për të ndjekur Kampionatin Botëror në futboll

Kampionati botëror në futboll është pothuajse këtu! Më në fund, ndeshja e parë do të luhet të enjten, dhe do të jetë mes Kroacisë dhe Brazilit. Gjatë katër javëve të ardhshme, do të luhen ndeshje të tjera në 1 qytete. Çdo pjesë e kampionatit do të jetë vështirë të ndiqet. Për fat, ekzistojnë aplikacione që mund të na ndihmojnë ti ndjekim të gjitha ngjarjet.

Më shumë »
Mësime që duhet t'i mësojmë nga sportistët

Mësime që duhet t'i mësojmë nga sportistët

Bota e sportit definitivisht na mundëson zbavitje të madhe brenda dhe jashtë fushës. Kur sportistët nuk fitojnë në loja ose nuk rrëzojnë rekorde, dinë të na japin disa këshilla të mira.

Më shumë »
E mëparshme 1 E ardhshme