Tags: filma Faqe: 1 Nga 1

Trejleri i filmit që i frikësoi njerëzit pa masë

Trejleri i filmit që i frikësoi njerëzit pa masë

Trejleri i një filmi horror austriak i frikësoi njerëzit pa masë. „Goodnight mommy“ tregon ngjarjen e binjakëve 9-vjeçarë që e presin nënën të kthehet në shtëpi pas një operacioni plastik.

Më shumë »
Si do të dukeshin Elsa dhe Ana nga "Frozen" në realitet?

Si do të dukeshin Elsa dhe Ana nga "Frozen" në realitet?

"Frozen" e kishte premierën para dy vitesh. Që dy vite, vajzat e vogla, vajzat e mëdha dhe prindërit pyesnin veten se si do të dukeshin versionet reale të heroinave kryesore të filmit të animuar. Xhirka Uajtanen është këtu për të na treguar.

Më shumë »
Vdiq Leonard Nimoj

Vdiq Leonard Nimoj

Aktori Leonard Nimoj i njohur si Mister Spok nga seriali filmik dhe televiziv Star trek, vdiq dje në moshën 83 vjeçare.

Më shumë »
Po të ekzistonte kategoria për film më të shkarkuar, kush do ta fitonte çmimin Oskar?

Po të ekzistonte kategoria për film më të shkarkuar, kush do ta fitonte çmimin Oskar?

Oskarët janë sonte. Qarkullojnë shumë vlerësime dhe parashikime për fituesit. Është edhe një statistikë që nuk kërkon parashikim. Po të ndahej çmim Oskar për shkarkim të filmave, këta do të ishin fituesit. Flasim për shkarkim pirat.

Më shumë »
Oskarët 2015: Këto janë nominimet

Oskarët 2015: Këto janë nominimet

Kris Pajn, Alfonso Kuaron, Xhej Xhej Abrams dhe presidenti i Akademisë filmike Sheril Bun Ajsaks shpallën nominimet e Çmimeve Oskar.

Më shumë »
Filmat më të këqinj të vitit 2014

Filmat më të këqinj të vitit 2014

I shikuat filmat më të mirë, më të njohur dhe më të përfolur të vitit të kaluar, por jo edhe ata që u përfolën në anën negative. Lista e filmave më të këqinj të vitit të kaluar u shpall në Kneel before blog.

Më shumë »
Aktorë të cilët fitojnë më së shumti për një film

Aktorë të cilët fitojnë më së shumti për një film

Disa yje filmike kanë fuqinë ta tërheqin publikun në kinema pa marrë parasysh filmit, edhe kur nuk është diçka e veçantë. Studiot holivudiane janë në gjendje t'ju paguajnë më shumë para nëse ata garantojnë që do të tërheqin numër të madh të publikut nëpër kinema.

Më shumë »
Filmat që duhet t'i shikoni në gusht 2014

Filmat që duhet t'i shikoni në gusht 2014

Këtë verë regjisorët na pregaditën filma vërtet të mrekullueshëm. Ende pa filluar vera filloi premiera e disa filmave të shkëlqyeshëm "A million ways to die in the west", "Maleficent" dhe "Transformers: Age of extinction".

Më shumë »
Intervista e Endi Uorholl me Alfred Hiçkok nga viti 1974

Intervista e Endi Uorholl me Alfred Hiçkok nga viti 1974

Duket që figurat e kulturës nga shekulli 20 nuk kanë shumë gjëra të përbashkëta sa Endi Uorholl dhe Alfred Hiçkok.

Më shumë »
Dëshironi të aktroni në "Star Wars: Force for Change"? Regjistrohuni!

Dëshironi të aktroni në "Star Wars: Force for Change"? Regjistrohuni!

Çdokush ka shans ta fitojë rolin në filmin e ri, duke iu falënderuar iniciativës humane të Abramsit, "Disney" dhe "Lucasfilm".

Më shumë »
Mesazhi sekret në filmat e animuar të Disney’t

Mesazhi sekret në filmat e animuar të Disney’t

Mesazhi sekret në filmat e animuar të Disney’t

Më shumë »
Seriale të anuluara dhe të vazhduara për sezonin 2014-2015

Seriale të anuluara dhe të vazhduara për sezonin 2014-2015

Kjo është një javë e rëndësishme për televizionin. NBC, ABC, CBS, FOX dhe The CW shpallën se cilat seriale do të anulohen, dhe cilat do të kenë një sezon të ri.

Më shumë »
Filmat më të mirë që na sjell kjo verë

Filmat më të mirë që na sjell kjo verë

Filmat me te rinj qe do te kene premieren kete vere

Më shumë »
E kujt është kjo këngë?

E kujt është kjo këngë?

Duke kërkuar rrënjët e një melodie, regjisorja Adela Peeva ka udhëtuar në Turqi, Greqi, Shqipëri, Bosnje&Hercegovinë, Serbi, Bullgari dhe Maqedoni.

Më shumë »
A është e bazuar karriera juaj në serialin tuaj të preferuar?

A është e bazuar karriera juaj në serialin tuaj të preferuar?

Seriali juaj i preferuar tregon shumë për ju - mirëpo, a munden poashtu të tregojnë se në çfarë bazohet karriera juaj?

Më shumë »
Filma të njohur të cilët fillimisht kanë pasur përfundim tjetër

Filma të njohur të cilët fillimisht kanë pasur përfundim tjetër

Si do te mbaronin keta filma ndryshe? Lexoni për ta kuptuar

Më shumë »
Ku janë sot yjet e "Harry Potter"?

Ku janë sot yjet e "Harry Potter"?

Si e kane karrieren tani aktoret nga Harry Potter?

Më shumë »
6 rregulla të jetës

6 rregulla të jetës

Ndiqni dhe respektoni keto 6 rregulla te thjeshta te jetes.

Më shumë »
Filma inspirues që do t`ju bëjnë të ndiheni pozitiv

Filma inspirues që do t`ju bëjnë të ndiheni pozitiv

Të gjithë e dijmë ndjenjën kur shikojmë film ose lexojmë libër dhe menjëherë tek ne zgjohet shpirti ynë frymëzues.

Më shumë »
E mëparshme 1 E ardhshme