Zbavitje Faqe: 5 nga 16

Zbuloni se sa njerëz në botë e mbajnë mbiemrin tuaj

Zbuloni se sa njerëz në botë e mbajnë mbiemrin tuaj

Mendoni që keni mbiemër unik? Ndoshta kjo nuk është e saktë.

Më shumë »
Sfidë për trurin: Zgjidhja e pamundur e këtij misteri!

Sfidë për trurin: Zgjidhja e pamundur e këtij misteri!

Sfida e vërtetë që mund të bëjë që trurin tuaj të mendojë shumë

Më shumë »
Reagimet më të mira nga shtëpia e frikës që i keni parë deri më tani

Reagimet më të mira nga shtëpia e frikës që i keni parë deri më tani

Shtëtpitë e nemura dhe shtëpitë e frikës janë atraksion i zakonshëm në perëndim. Njerëzit adhurojnë ti vizitojnë dhe kjo paraqet një ndër bizneset më profitabile.

Më shumë »
Çasti kur largoheni nga prindërit tuaj...

Çasti kur largoheni nga prindërit tuaj...

Ja se si duket çasti kur largohemi nga prindërit tanë :)

Më shumë »
Përkthimet më qesharake të menyve në botë

Përkthimet më qesharake të menyve në botë

Nuk dini të flisni kinezisht? Nëse flisni anglisht, pa brenga. Por, nëse udhëtoni në Kinë, megjithatë merrni përkthyes në raste të gabimeve të këtilla. E njejta vlen edhe për disa shtete tjera.

Më shumë »
Përmbledhje qesharake e këlyshëve që notojnë!

Përmbledhje qesharake e këlyshëve që notojnë!

2 minuta që do t'ua zbukurojnë ditën tuaj

Më shumë »
Mos u besoni syve!

Mos u besoni syve!

Me të vërtetë nuk mundem të besoj sytë e mi, sidomos kur është fjala për Jason Palin dhe Pashë Petkans.

Më shumë »
Vetëm 1% e njerëzve mund t'a gjejnë këtë fjalë në fotografi!

Vetëm 1% e njerëzve mund t'a gjejnë këtë fjalë në fotografi!

Detyra nuk është aq e thjeshtë sa duket në shikim të parë dhe vetëm 1% e njerëzve mund shumë shpejt të gjejnë fjalën "KAYAK".

Më shumë »
Si të bëni tavolinë nga betoni me ndihmë të lodrave LEGO?

Si të bëni tavolinë nga betoni me ndihmë të lodrave LEGO?

A dini që mund të përdorni lodra LEGO për të krijuar tavolinë nga betoni? Videoja më poshtë i jep udhëzimet e nevojshme.

Më shumë »
Trejleri i filmit që i frikësoi njerëzit pa masë

Trejleri i filmit që i frikësoi njerëzit pa masë

Trejleri i një filmi horror austriak i frikësoi njerëzit pa masë. „Goodnight mommy“ tregon ngjarjen e binjakëve 9-vjeçarë që e presin nënën të kthehet në shtëpi pas një operacioni plastik.

Më shumë »
Si digjen qerpikët për 1 sekond?

Si digjen qerpikët për 1 sekond?

Si digjen qerpikët për 1 sekond?

Më shumë »
Iluzion optik me të cilin fotografinë bardh e zi do ta shikoni në ngjyrë

Iluzion optik me të cilin fotografinë bardh e zi do ta shikoni në ngjyrë

Shikoni videon më poshtë. Mos kërceni asnjë pjesë. Ndiqni udhëzimet nga autori dhe psikologu Riçard Uajzmend dhe pas rreth një minute do të zbuloni diçka interesante dhe të pazakonshme.

Më shumë »
Kur të ktheheni nga pushimet, në ditën e parë

Kur të ktheheni nga pushimet, në ditën e parë

Kur të ktheheni nga pushimet, në ditën e parë

Më shumë »
Ide gjeniale për freskim veror

Ide gjeniale për freskim veror

Kur temperaturat e larta bëhen të padurueshme dhe njerëzit bëhen më kreativ.

Më shumë »
Selfie qesharake nën ujë

Selfie qesharake nën ujë

Më e rëndësishmja është se është gjatë gjith kohës është I buzqeshur.

Më shumë »
Si ta pregadisni kafenë e preferuar nga "Starbucks"?

Si ta pregadisni kafenë e preferuar nga "Starbucks"?

Nëse ndonjëherë keni provuar Moka Frapuçino në Starbucks, sigurisht do të donit të keni recetën magjike për ta pregaditur atë në shtëpi. Falë internetit, edhe kjo është e mundur.

Më shumë »
Provoni të mos qeshni:Komplikacion qesharak

Provoni të mos qeshni:Komplikacion qesharak

Sa minuta u përmbajtët të qeshurë

Më shumë »
Si të krijoni muzikë nga macja juaj?

Si të krijoni muzikë nga macja juaj?

Mënyrë mjaft kreative për të krijuar muzikë, apo jo?

Më shumë »
Shprehja e tij fytyrës do të ju bëj të qeshni me lot

Shprehja e tij fytyrës do të ju bëj të qeshni me lot

Shprehja e tij fytyrës do të ju bëj të qeshni me lot

Më shumë »
A thua me të vërtet Nokia 3310 është i pathyeshëm?

A thua me të vërtet Nokia 3310 është i pathyeshëm?

Telefonat e vjetër Nokia kanë fituar një reputacion të pathyeshmërisë.

Më shumë »