Zbavitje Faqe: 3 nga 16

Atraksioni i ri në Los Anxhelos vetëm për më të guximshmit

Atraksioni i ri në Los Anxhelos vetëm për më të guximshmit

Kjo është frikshëm edhe për ata që kanë kërcyer nga një aeroplan në lëvizje. Në Los Anxhelos është ndërtuar "Skyslide", një gyp i frikshëm i qelqit jashtë ndërtesës.

Më shumë »
Gjëegjëzë interesante që do t'ju hutojë

Gjëegjëzë interesante që do t'ju hutojë

Përdoruesit e internetit përsëri u hutuan me një gjëegjëzë interesante e cila kërkon që të dalloni Hënën nga një copë sallame.

Më shumë »
Hiti i fundit në konviktet studentore të Kroacisë - "Rakija to GO"

Hiti i fundit në konviktet studentore të Kroacisë - "Rakija to GO"

Rakia është pije e popullarizuar në rajonin e Ballkanit. Kështu, në Kroaci u shfaq një prodhim i ri i cili shumë shpejt u popullarizua nëpër konviktet studentore - "Rakija to GO".

Më shumë »
A mund të zgjidhni deyrën që e ka ndarë internetin?

A mund të zgjidhni deyrën që e ka ndarë internetin?

Ky mister ka fituar në internet këtë javë. Është në lidhje me detyrat e shtëpisë matematikore me tri grupe të luleve që të zëvendësojnë numrat.

Më shumë »
Si ta luani lojën e re të fshehur në "Facebook Messenger"?

Si ta luani lojën e re të fshehur në "Facebook Messenger"?

"Facebook Messenger" ka një lojë të re të fshehur e cila mund tju bëjë të varur.

Më shumë »
Enigmë: A mund të gjeni kastravecin në fotografi?

Enigmë: A mund të gjeni kastravecin në fotografi?

Lojra re që përsëri e rrethoi internetin.

Më shumë »
Mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për lidhjen e kravatës

Mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për lidhjen e kravatës

Video e cila në mënyrë më e thjeshtë ju tregon se si të lidhni një kravatë.

Më shumë »
Krevati që e dëshiron çdo tifoz i anijeve

Krevati që e dëshiron çdo tifoz i anijeve

Përdoruesi i "Reddit", "BrooklynEWD" në këtë rrjet social ka shtuar disa foto nga shtrati i djalit të tij që e ka kthyer në një anije kozmike të vërtetë.

Më shumë »
Prodhime që do ta tërheqin edhe lexuesin më skeptik

Prodhime që do ta tërheqin edhe lexuesin më skeptik

"Buzzfeed" përpiloi listë të prodhimeve që do ta tërheqin edhe lexuesin më skeptik. Rregullat janë të thjeshta. Mundohuni të arrini deri në fund të listës pa blerë diçka

Më shumë »
Emisioni i njohur satirik dhe politik "LajTme"

Emisioni i njohur satirik dhe politik "LajTme"

Emisioni i popullarizuar satirik dhe politik "LajTme", në të cilin krahas aktorit dhe regjisorit Besfort Idrizi, marrin pjesë edhe aktori i njohur i Manastirit dhe stend-ap komik Marjan Gjorgjievski, si dhe aktori Fisnik Zeqiri, nëpërmjet humorit i shfaqin ngjarjet në Maqedoni në një aspekt të ndryshëm.

Më shumë »
Loja më e re e cila pushtoi internetin

Loja më e re e cila pushtoi internetin

Ndër aplikcionet më të kërkuara në botë për momentin gjendet një lojë falas 2D e quajtur "Dart 69". Bëhet fjalë për simulim të pikados, i cili duket si një lojë shumë e thjeshtë, por fsheh dy rregulla të cilat e bëjnë një ndër lojërat më tërheqëse.

Më shumë »
Burra, tërë jetën i keni lidhur këpucët në mënyrë të gabuar

Burra, tërë jetën i keni lidhur këpucët në mënyrë të gabuar

Kjo ndoshta tingëllon qesharake, por gjasat janë të mëdha që i këpucët i lidhni gabimisht tërë jetën. Kjo është këshilla e stilistit Eshli Veston, dhe do të bindeni pasi ta shikoni mënyrën e duhur.

Më shumë »
Gjëegjëza të cilat do t'ju nxisin të mendoni

Gjëegjëza të cilat do t'ju nxisin të mendoni

Gjëegjëza janë gjimnastikë e vërtetë për trurin. Aktivizoni logjikën dhe gjeni zgjidhjet.

Më shumë »
Njihuni me gjyshen që ngre peshë 100 kg

Njihuni me gjyshen që ngre peshë 100 kg

Njihuni me gjyshen që ngre peshë 100 kg

Më shumë »
A mund ta zgjidhni gjëegjëzën e njohur me sytë e gjelbër?

A mund ta zgjidhni gjëegjëzën e njohur me sytë e gjelbër?

Paramendoni që ekziston helm ku një diktator ka burgosur 100 njerëz, ndërsa të gjitha ata janë matematikanë të shkëlqyeshëm. Ata nuk mund të ikin, por është një rregull. Natën, çdo i burgosur ka të drejtën të kërkojë liri nga rojtari. Nëse ka sy të gjelbër, do të lëshohet, nëse jo, do të hidhet në vullkan.

Më shumë »
Nëse doni të zbaviteni shkruani diçka mbrapsht!

Nëse doni të zbaviteni shkruani diçka mbrapsht!

Nëse doni të zbaviteni shkruani diçka mbrapsht!

Më shumë »
Nuk ju kujtohet se si quhet filmi? Ekziston një zgjidhje.

Nuk ju kujtohet se si quhet filmi? Ekziston një zgjidhje.

Një ekip nga Finlanda krijoi faqe të internetit për të cilën thonë që është kërkuesi i parë spjegues i filmave - kjo faqe i zgjidh problemet me të cilët përballemi kur nuk na kujtohet se si quhet ndonjë film i caktuar që kemi parë.

Më shumë »
Sa vajza janë në këtë fotografi?

Sa vajza janë në këtë fotografi?

Na dhemb koka nga gjëegjëzat që vazhdimisht shfaqen në internet!

Më shumë »
Trik fenomenal për heqjen e kocave të qershive

Trik fenomenal për heqjen e kocave të qershive

Me ardhjen e pranverës dhe fruta e dimrit ndryshohen kështu në vend të kivi dhe portokall,kemi luleshtrydhe dhe qershi që vijnë.

Më shumë »
A mund të zbuloni se çfarë nuk është në rregull me fotografinë?

A mund të zbuloni se çfarë nuk është në rregull me fotografinë?

Syri sheh diçka që nuk është në rregull, por është vështirë të dallohet se çfarë nuk është si duhet me fotografinë e kthyer mbrapsht - pikërisht kjo hutoi tërë botën e internetit, dhe bëhet fjalë për një iluzion optik.

Më shumë »