Zbavitje Faqe: 2 nga 17

Si të bëni vetë topin tuaj anti-stres?

Si të bëni vetë topin tuaj anti-stres?

Ju duhet balona, miell misri dhe pak ujë. Shtrydhni deri sa të relaksoheni!

Më shumë »
Orë e pazakontë për të gjithë ata që e duan Matematikën

Orë e pazakontë për të gjithë ata që e duan Matematikën

Ora e quajtur "Albert" është një orë e thjeshtë. Në fakt, kjo është një pajisje që do të ju tregojnë kohën, por vetëm në qoftë se ne dështojmë për të llogaritur.

Më shumë »
Llogaria e një resaturanti në Nju Jork fsheh një mesazh gjenial

Llogaria e një resaturanti në Nju Jork fsheh një mesazh gjenial

Llogaria nga një restorant në Nju Jork për shkak të detajeve interesante u bë një ndjesi në rrjetet sociale.

Më shumë »
12 ndjenjat që nuk mund t'i rezistojmë

12 ndjenjat që nuk mund t'i rezistojmë

Shembull futja e gishtave në qiri të shkrirë ose luga e parë në gjalpë prej kikirikave.

Më shumë »
Kjo linjë ajrore ateroi në 2017 dhe përfundoi në 2016

Kjo linjë ajrore ateroi në 2017 dhe përfundoi në 2016

Pasagjerët në një fluturim nga Shangai në San Francisko dy herë kishin mundësi për të festuar Vitin e Ri që vjen.

Më shumë »
Filmat me fitimet më të mëdha për vitin 2016

Filmat me fitimet më të mëdha për vitin 2016

Edhe 4 filmat më të suksesshëm në vitin 2016 vijnë nga kompania e prodhimit Buena Vista, ose gjigand Walt Disney.

Më shumë »
Lista e pllakave më të vlefshme në botë

Lista e pllakave më të vlefshme në botë

Web faqja LoveAntiques.com e ekspertëve dhe vinyl botimet Phil Burton kanë përpiluar një listë të pllakave më të vlefshme të botës.

Më shumë »
Bota u çmend pas lojës hit të Google

Bota u çmend pas lojës hit të Google

Edhe pse ndoshta vizatimi nuk ju ka tërhequr asnjëherë nuk ka qenë një anë e juaj e fortë, ju sigurojmë që loja "Quick, Drae!" do të jetë kënaqësi e mirë për ju.

Më shumë »
Një aviokompani norvegjeze përfiton nga divorci i Bred Pit dhe Anxhelina Xholi

Një aviokompani norvegjeze përfiton nga divorci i Bred Pit dhe Anxhelina Xholi

Divorci Bred Pit dhe Anxhelina Xholi është lajmi kryesor këto ditë në media. Një aviokompani norvegjeze vendosi që këtë divorc ta përdorë në dobi të vet.

Më shumë »
5 truke interesante me shkrepsa

5 truke interesante me shkrepsa

MrGear na tregon disa truke qesharake me shkrepsa. Shikoni dhe kënaquni.

Më shumë »
Parajsa Lundruese

Parajsa Lundruese

Bar në Paqësor, Cloud9, në brigjet e Fixhit, me përjashtim të llojeve të ndryshme të kokteje, ushqim, dhe ofron pamje spektakolare.

Më shumë »
Kompania e cila imagjinatën e fëmijëve e kthen në modë

Kompania e cila imagjinatën e fëmijëve e kthen në modë

Kur fëmija juaj të vizatojë diçka mbresëlënëse në shkollë dhe ju sjellë atë në shtëpi ju mund të bëni atë realitet me një veshje.

Më shumë »
Krijoni kamerë dekorative në vetëm disa hapa të thjeshtë

Krijoni kamerë dekorative në vetëm disa hapa të thjeshtë

E shkëlqyer "bëni vetë" ide me të cilat ju mund të dekorini murret tuaj duke filluar nga kamera dekorative.

Më shumë »
Evolucioni i takeve!

Evolucioni i takeve!

Taket e larta që janë të veshur në 100 vitet e fundit. Disa ende sot janë në modë.

Më shumë »
A është ky profesioni më i keq në Lojërat Olimpike?

A është ky profesioni më i keq në Lojërat Olimpike?

Fotografia sëbashku me një fjali qesharake shpejt u bë e popullarizuar në internet. Me mbi 10.000 postime në "Twitter" dhe pëlqime, përdoruesi CJBFOrHeisman meriton medalje të artë për këtë fotografi.

Më shumë »
Këngët me të cilat duhet të zgjoheni në mëngjes për një ditën të bukur

Këngët me të cilat duhet të zgjoheni në mëngjes për një ditën të bukur

Këngët me të cilat duhet të zgjoheni në mëngjes për një ditën të bukur

Më shumë »
Çfarë shtrihet nën akullin e Antarktikut?

Çfarë shtrihet nën akullin e Antarktikut?

Ekzistojnë disa vende në botë që mund të thuhet se nuk janë të hulumtuara. Njëri prej tyre është toka e cila shtrihet nën Antarktik. Para jo shumë kohe u zbuluan kanjone, rrugica ujore dhe liqene në thellësi.

Më shumë »
Një fëmijë shkencëtar i cili bën eksperimente të mahnitshme në shtëpi

Një fëmijë shkencëtar i cili bën eksperimente të mahnitshme në shtëpi

Asnjëherë nuk do të na mërziten fëmijët e vegjël me syze që duken si shkencëtarët mini.

Më shumë »
Test argëtues me fjalë që do të zbulojë dashurinë tuaj të ardhshme

Test argëtues me fjalë që do të zbulojë dashurinë tuaj të ardhshme

Ky test argëtues do të ju ofrojë përgjigje interesante në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

Më shumë »
Shikoni si do të tingëllonte emri juaj po të ishit lindur në Islandë

Shikoni si do të tingëllonte emri juaj po të ishit lindur në Islandë

Pas triumfit të pabesueshëm të Islandës kundër Anglisë në kampionatin Futbollit Evropian në Francë, islandezët janë bërë një hit absolut.

Më shumë »