Zbavitje Faqe: 1 nga 16

Test: Cila derë fsheh të ardhmen tuaj të ndritshme?

Test: Cila derë fsheh të ardhmen tuaj të ndritshme?

Ne të gjithë duam të dimë se çfarë do na sjell e ardhmja, dhe ky test i shkurtër mund të të ndihmojë të zbulosh se cili segment është fati yt.

Më shumë »
Mundohuni të zgjidhni detyrën me litarin që djeget

Mundohuni të zgjidhni detyrën me litarin që djeget

Detyra me litarin që djeget është një problem logjik që nuk kërkon shumë matematikë, madje edhe një stilolaps ose një copë letre për te shkruar. Një mister argëtues që mund të provoni me familjen dhe miqtë tuaj.

Më shumë »
Njihuni me Lukas, marimanga e pabesueshme tek e cila do të dashuroheni

Njihuni me Lukas, marimanga e pabesueshme tek e cila do të dashuroheni

Edhe nëse ju urreni merimangat, ju do ta doni këtë.

Më shumë »
A mund t'a zgjidhni detyrën për punë në ekip?

A mund t'a zgjidhni detyrën për punë në ekip?

Edhe një problem tjetër matematikor nga kanali YouTube - "MindYourDecisions".

Më shumë »
Sa kafshë ka në fotografi?

Sa kafshë ka në fotografi?

Në rrjetet sociale,është përhapur një vizatim që "shkëput" shumë njerëz.

Më shumë »
Si Trump u bë pjesë e serive të viteve të 90-ta?

Si Trump u bë pjesë e serive të viteve të 90-ta?

Presidenti i tanishëm i SHBA, Donald Trump është shfaqur në një numër filmash dhe seriesh të viteve '90.

Më shumë »
Gjyshet 100 vjet ju japin këshilla: Si të jeni të lumtur?

Gjyshet 100 vjet ju japin këshilla: Si të jeni të lumtur?

Mire e dine se cka eshte një jetë e gjatë dhe e lumtur, te pakten ndegjoni dhe shikoni se cilat keshilla ua japin ata per nje jete te lumtur.

Më shumë »
Si të bëni vetë topin tuaj anti-stres?

Si të bëni vetë topin tuaj anti-stres?

Ju duhet balona, miell misri dhe pak ujë. Shtrydhni deri sa të relaksoheni!

Më shumë »
Orë e pazakontë për të gjithë ata që e duan Matematikën

Orë e pazakontë për të gjithë ata që e duan Matematikën

Ora e quajtur "Albert" është një orë e thjeshtë. Në fakt, kjo është një pajisje që do të ju tregojnë kohën, por vetëm në qoftë se ne dështojmë për të llogaritur.

Më shumë »
Llogaria e një resaturanti në Nju Jork fsheh një mesazh gjenial

Llogaria e një resaturanti në Nju Jork fsheh një mesazh gjenial

Llogaria nga një restorant në Nju Jork për shkak të detajeve interesante u bë një ndjesi në rrjetet sociale.

Më shumë »
12 ndjenjat që nuk mund t'i rezistojmë

12 ndjenjat që nuk mund t'i rezistojmë

Shembull futja e gishtave në qiri të shkrirë ose luga e parë në gjalpë prej kikirikave.

Më shumë »
Kjo linjë ajrore ateroi në 2017 dhe përfundoi në 2016

Kjo linjë ajrore ateroi në 2017 dhe përfundoi në 2016

Pasagjerët në një fluturim nga Shangai në San Francisko dy herë kishin mundësi për të festuar Vitin e Ri që vjen.

Më shumë »
Filmat me fitimet më të mëdha për vitin 2016

Filmat me fitimet më të mëdha për vitin 2016

Edhe 4 filmat më të suksesshëm në vitin 2016 vijnë nga kompania e prodhimit Buena Vista, ose gjigand Walt Disney.

Më shumë »
Lista e pllakave më të vlefshme në botë

Lista e pllakave më të vlefshme në botë

Web faqja LoveAntiques.com e ekspertëve dhe vinyl botimet Phil Burton kanë përpiluar një listë të pllakave më të vlefshme të botës.

Më shumë »
Bota u çmend pas lojës hit të Google

Bota u çmend pas lojës hit të Google

Edhe pse ndoshta vizatimi nuk ju ka tërhequr asnjëherë nuk ka qenë një anë e juaj e fortë, ju sigurojmë që loja "Quick, Drae!" do të jetë kënaqësi e mirë për ju.

Më shumë »
Një aviokompani norvegjeze përfiton nga divorci i Bred Pit dhe Anxhelina Xholi

Një aviokompani norvegjeze përfiton nga divorci i Bred Pit dhe Anxhelina Xholi

Divorci Bred Pit dhe Anxhelina Xholi është lajmi kryesor këto ditë në media. Një aviokompani norvegjeze vendosi që këtë divorc ta përdorë në dobi të vet.

Më shumë »
5 truke interesante me shkrepsa

5 truke interesante me shkrepsa

MrGear na tregon disa truke qesharake me shkrepsa. Shikoni dhe kënaquni.

Më shumë »
Parajsa Lundruese

Parajsa Lundruese

Bar në Paqësor, Cloud9, në brigjet e Fixhit, me përjashtim të llojeve të ndryshme të kokteje, ushqim, dhe ofron pamje spektakolare.

Më shumë »
Kompania e cila imagjinatën e fëmijëve e kthen në modë

Kompania e cila imagjinatën e fëmijëve e kthen në modë

Kur fëmija juaj të vizatojë diçka mbresëlënëse në shkollë dhe ju sjellë atë në shtëpi ju mund të bëni atë realitet me një veshje.

Më shumë »
Krijoni kamerë dekorative në vetëm disa hapa të thjeshtë

Krijoni kamerë dekorative në vetëm disa hapa të thjeshtë

E shkëlqyer "bëni vetë" ide me të cilat ju mund të dekorini murret tuaj duke filluar nga kamera dekorative.

Më shumë »
E mëparshme 1234567 ... 16 E ardhshme