Teknologji Faqe: 2 nga 41

Ku humbi "Windows Media Player"?

Ku humbi "Windows Media Player"?

Megjithëse nuk e bën shpesh si Google, duket se Microsoft po përdor një politikë të heqjes së fuksioneve te vjetra te popullarizuara.

Më shumë »
Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Profesioni i kodimit daton në vitet '80, kur kodimi i njerëzve u konsiderua si "gabime" dhe "mosmarrëveshje".

Më shumë »
Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Ju jeni mbërthyer në një punë që nuk e dëshironi? A nuk e doni shefin tuaj? Ka një zgjidhje të lehtë për të gjithë këtë: mësoni si të kodoni.

Më shumë »
Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Ju mund të mendoni se është tepër vonë për të investuar në kripto-valuata si bitcoin, por tani është momenti i duhur.

Më shumë »
Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Kryptomonedhat janë monedhat digjitale të decentralizuara që mund të dërgohen te dikush në internet.

Më shumë »
Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Gjatë gati 300 leksioneve do të merrni informata të shkëlqyera në lidhje me etiketimin, faqet e internetit, e-marketing, blogging dhe më shumë.

Më shumë »
Merri pagë më të lartë! Trajnime për kodim dhe qasje në 3.000 kurse

Merri pagë më të lartë! Trajnime për kodim dhe qasje në 3.000 kurse

Zhvillimi i web-faqeve është një karrierë e shekullit 21. Me paga të larta dhe kërkesa edhe më të larta, tani është koha për t'u bërë një web zhvillues.

Më shumë »
Me këtë profesion mund të përfitoni deri në 120,000 dollarë në vit. Aplikoni në këtë kurs!

Me këtë profesion mund të përfitoni deri në 120,000 dollarë në vit. Aplikoni në këtë kurs!

Nëse doni të ndërtoni një karrierë në sigurinë kibernetike, nuk ka mundësi më të mirë se sa të mësoni se si funksionon dhe si të përdoret testimi i penetrimit.

Më shumë »
Zgjidhje për të gjithë ata që janë të varur nga telefonat!

Zgjidhje për të gjithë ata që janë të varur nga telefonat!

DistractaGone është një pajisje që ofron një zgjidhje për të gjithë ata që varen nga telefonat dhe njoftimet.

Më shumë »
Bill Gates: Komanda "CTRL + ALT + DELETE ishte gabim"

Bill Gates: Komanda "CTRL + ALT + DELETE ishte gabim"

Askush nuk është perfekt, kështu që nuk është as Bill Gates.

Më shumë »
Ekziston tashmë një parodi për iPhone X

Ekziston tashmë një parodi për iPhone X

A mendoni se iPhone X do të njohë fytyrën tuaj, pa grim? Dhe disa pyetje ironike në parodi për modelin e ri.

Më shumë »
Arriti loja e rre interaktive „WALKING DEAD“

Arriti loja e rre interaktive „WALKING DEAD“

Bazuar në serialin e popullarizuar "Walking Dead" , loja "Walking Dead: Our World" do të jetë në dispozicion për telefonat Android dhe iPhone dhe përfshin pothuajse të gjithë personazhet në seri.

Më shumë »
U zbulua dizajni i IPhone 8

U zbulua dizajni i IPhone 8

Një video jozyrtare u shfaq në YouTube nga fillimi i parë i modelit të iPhone 8.

Më shumë »
Aplikacionet më të këqija që ju mund t'i shkarkoni nga "Google Play"

Aplikacionet më të këqija që ju mund t'i shkarkoni nga "Google Play"

Programer nme shumë kohë të lirë ka vendosur për të krijuar një listë të plotë të aplikacioneve më të këqija që ju mund të shkarkoni nga "Google Play".

Më shumë »
Truke për foto më të mira me iPhone

Truke për foto më të mira me iPhone

Ka shumë mënyra që ju mund të luajni me aparatin. Provoni sot.

Më shumë »
Si bëhen topat e tenisit?

Si bëhen topat e tenisit?

Pas një topi te tenisit të bërë qëndron një makineri e madhe.

Më shumë »
Si funksionon prodhimi i telefonave celularë në fabrikat kineze?

Si funksionon prodhimi i telefonave celularë në fabrikat kineze?

A keni menduar ndonjëherë se si punohet në fabrikat kineze?

Më shumë »
Karroca që do të ndryshojë të ardhmen njerëzve invalidë

Karroca që do të ndryshojë të ardhmen njerëzve invalidë

Karroca për personat e hendikepuar Scewo eshte një risi që pretendon për të ndryshuar fatin e shumë njerëzve me aftësi të kufizuara.

Më shumë »
Pas shtatë vitesh, "Google", kthehet në Kinë?

Pas shtatë vitesh, "Google", kthehet në Kinë?

"Google" shtatë vjet më parë ishte tërhequr nga Kina, pasi u prezantua censurën e cila ndalon më shërbime.

Më shumë »
Çfarë do të thotë ikona "Raketë" në llogarinë tuaj në Facebook?

Çfarë do të thotë ikona "Raketë" në llogarinë tuaj në Facebook?

Mijëra përdorues të rrjetit social kanë një opsion të ri në aplikacionin e Facebook për të cilat nuk ka asnjë shpjegim se çfarë do të thotë.

Më shumë »