Teknologji Faqe: 1 nga 41

Policia Kineze zbulon kriminelët me ndihmën e syzave të mençura

Policia Kineze zbulon kriminelët me ndihmën e syzave të mençura

Policia kineze filloi përdorimin e syzeve që janë të pajisura me teknologjinë e njohjes së fytyrës.

Më shumë »
Është vjedhur kodi sekret i 'I-phone'

Është vjedhur kodi sekret i 'I-phone'

Pjesa sekrete e softuerit të iPhone u shfaq në internet. Apple ka ngritur panik sepse i ka lejuar hakerët të hyjnë në sistemin e ruajtur mirë.

Më shumë »
"Facebook" teston butonin për zhdukjen e komenteve

"Facebook" teston butonin për zhdukjen e komenteve

Platforma sociale "Twitter" spekulon se rrjeti social Facebook po aktivizon mekanizma testimi në redaksinë e redditit të komunitetit.

Më shumë »
Një person është fajtor për rënien e krypto-valutave

Një person është fajtor për rënien e krypto-valutave

Nuk është sekret se vlera e bitkoin dhe krypto-valutave tjera mund të zhduket, por më 8 janar i gjithë tregu pësoi një rënie nga e cila ende nuk mund të rritet.

Më shumë »
3D-Tatuazhe për monitorimin e shëndetit të cilat përmbajnë bakterie

3D-Tatuazhe për monitorimin e shëndetit të cilat përmbajnë bakterie

Shpesh diskutohet nëse tatuazhet janë të padëmshme ose mund të çojnë në komplikime dhe kushte të ndryshme në lëkurë.

Më shumë »
Pajisja që ndryshi jetën e njerëzimit

Pajisja që ndryshi jetën e njerëzimit

Steve Jobs 34 vjet më parë qëndroi me krenari përpara një kompjuteri të quajtur "Macintosh", i cili u prezantua së pari për publikun. Shfaqja u zhvillua në Qendrën Flint në Kaliforni më 24 janar 1984.

Më shumë »
Katër shkronjat që e stabilizojnë Bitcoin-in

Katër shkronjat që e stabilizojnë Bitcoin-in

Çfarë parashikoni për Bitcoinin dhe kryptovalutat? Mbijetesë apo rënie? Bill Gates tha në një intervistë se bllokimi i teknologjisë është superior ndaj bankave moderne, por Bitcoini nuk do të jetë një sistem dominues.

Më shumë »
Investitorët e Aplle kërkojnë parandalimin e smartfonëve në fëmijë

Investitorët e Aplle kërkojnë parandalimin e smartfonëve në fëmijë

Këta dy investitorë së bashku kontrollojnë stokun e Apple, me vlerë dy miliardë dollarë.

Më shumë »
6 truke kreative që ju duhet të bëni që fotot tuaja të duken të përsosura

6 truke kreative që ju duhet të bëni që fotot tuaja të duken të përsosura

6 truke kreative që ju duhet të bëni që fotot tuaja të duken të përsosura

Më shumë »
Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2017

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2017

Ne kemi parë të gjithë filmat, kur dikush pas dy përpjekjeve arrit të hakojë fjalëkalimin e shefit, shokit ose të dashurës?

Më shumë »
Kostum i veçantë që konverton nxehtësinë e trupit në energji për të nxjerur Bitcoin

Kostum i veçantë që konverton nxehtësinë e trupit në energji për të nxjerur Bitcoin

Kur bëhet fjalë për shqetësimet rreth robotëve dhe inteligjencës artificiale, ka një sërë mendimesh të ndryshme.

Më shumë »
Microsoft ndërton një lagje për të punësuarit e vet

Microsoft ndërton një lagje për të punësuarit e vet

Microsoft ka njoftuar një projekt të madh për rinovimin e kampusit të tij në qytetin e Redmond në shtetin e Uashingtonit, i cili do të ndërtohet për shtatë vitet e ardhshme.

Më shumë »
Parku i realitet virtual në Kinë

Parku i realitet virtual në Kinë

Në qytetin Kinez Guiyang hapet parku virtual nën titull "Lindja e Luginës së Shkencës dhe Fantazisë".

Më shumë »
iPhone X kundrejt Samsung Galaxy S8

iPhone X kundrejt Samsung Galaxy S8

Asnjë telefon nuk kalon pa gritha, por iPhone duket pak më elastik.

Më shumë »
Ku humbi "Windows Media Player"?

Ku humbi "Windows Media Player"?

Megjithëse nuk e bën shpesh si Google, duket se Microsoft po përdor një politikë të heqjes së fuksioneve te vjetra te popullarizuara.

Më shumë »
Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Profesioni i kodimit daton në vitet '80, kur kodimi i njerëzve u konsiderua si "gabime" dhe "mosmarrëveshje".

Më shumë »
Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Ju jeni mbërthyer në një punë që nuk e dëshironi? A nuk e doni shefin tuaj? Ka një zgjidhje të lehtë për të gjithë këtë: mësoni si të kodoni.

Më shumë »
Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Ju mund të mendoni se është tepër vonë për të investuar në kripto-valuata si bitcoin, por tani është momenti i duhur.

Më shumë »
Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Kryptomonedhat janë monedhat digjitale të decentralizuara që mund të dërgohen te dikush në internet.

Më shumë »
Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Gjatë gati 300 leksioneve do të merrni informata të shkëlqyera në lidhje me etiketimin, faqet e internetit, e-marketing, blogging dhe më shumë.

Më shumë »
E mëparshme 1234567 ... 41 E ardhshme