Sport Faqe: 1 nga 1

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë

I stolisur me flamuj francezë

Më shumë »
Dita e madhe për Xhakën, ka arsye të shënojë gol

Dita e madhe për Xhakën, ka arsye të shënojë gol

Për Xhakën data 3 korrik është dita që nuk do ta harrojë kurrë

Më shumë »
Çfarë është dhe si funksionon VAR?

Çfarë është dhe si funksionon VAR?

Teknologjia që nuk gabon, por që e kthen futbollin në ‘tenis’

Më shumë »
Orari i garave në Lojërat Olimpike

Orari i garave në Lojërat Olimpike

Orarin e plotë të garave mund ta shikoni KËTU

Më shumë »
Karateja më në fund u bë sport olimpik

Karateja më në fund u bë sport olimpik

Karateja zyrtarisht u bë sport për garim në Lojërat Olimpike. Në mbledhjen e 129të të Komitetit ndërkombëtar olimpik në Rio de Zhaneiro u mor vendimi që karateja nën udhëheqjen e Federatës botërore të karates u pranua si anëtar i barabartë në familjen olimpike të Lojërave olimpike në Tokio në vitin 2020 dhe do të jetë pjesë e programit garues.

Më shumë »
Fotosesioni i fundit i Muhammad Ali

Fotosesioni i fundit i Muhammad Ali

Muhammad Ali vdiq më 3 qershor. Përderisa familja përgatitet për funeralin në shtëpinë e tij në Kentaki, në internet u shfaqën fotografitë e tij të fundit.

Më shumë »
Sallat e bukura sportive në Katar

Sallat e bukura sportive në Katar

Këto ditë po zhvillohet Kampionati botëror i hendbollit për meshkuj në Katar. Pak njerëz kanë mundësinë ti shohin sallat sportive nga jashtë dhe brenda. Kampionati mbahet në 3 salla sportive. Të gjitha duken shumë bukur. Më shumë mund të shihni në galeri.

Më shumë »
Universiteti AAB fiton trofeun për volejboll

Universiteti AAB fiton trofeun për volejboll

Universiteti AAB fiton trofeun për volejboll

Më shumë »
E mëparshme 1 E ardhshme