Kultura Faqe: 5 nga 60

10 skenat më të mira në filmat vizatimorë të Disney

10 skenat më të mira në filmat vizatimorë të Disney

Cila pjesë e "Frotzen" është pauzuar dhe pse? Dhe, cila pjesë e "Sirenës së ujit?

Më shumë »
Çfarë ndodh kur dikush vjedh telefonin tonë?

Çfarë ndodh kur dikush vjedh telefonin tonë?

Anthony van der Meer nga Hollanda ka përdorur telefonin e tij për të bërë një dokumentar të shkurtër për atë që ndodh kur dikush do të vjedh telefonin tonë.

Më shumë »
Thyerja e gjërave të rastit ... Pse jo?

Thyerja e gjërave të rastit ... Pse jo?

Për një përmbledhje qesharake...Një komplot interesant i thyerjes së gjërave të rastit.

Më shumë »
Te ne është Baba dimri, si është në vende tjera?

Te ne është Baba dimri, si është në vende tjera?

"Bartësi i dhuratave" është emri që do thiret baba dimri në të ardhmen - por deri sa të arrin kjo utopi, bota do të duhet të përdorë emrin që tashmë i ka dhënë.

Më shumë »
Çfarë nuk është në rregull me reklamën e këtij viti të rri të Coca-Cola-s?

Çfarë nuk është në rregull me reklamën e këtij viti të rri të Coca-Cola-s?

Për vite, ne jemi mësuar të shohim imazhin e Santa Claus në kamionë që bartë pijen dhe pastaj patjetër të ishim të sigurt se festat po fillojnë.

Më shumë »
Nëse edhe sot do ekzistone Olimpiada e lashtë ...

Nëse edhe sot do ekzistone Olimpiada e lashtë ...

Veshje të veçantë? Sportive moderne? Harrojeni.

Më shumë »
Si do të dukej makina e Trump, nëse ajo do ishte e njëjtë si shtëpia e tij?

Si do të dukej makina e Trump, nëse ajo do ishte e njëjtë si shtëpia e tij?

Neil Blumkamp ka vendosur për të na treguar se si do të dukej makina presidenciale e tij, nëse do kishte mundur t'a rregullone atë si shtëpinë e tij.

Më shumë »
Si të dukeni bukur pa aspak grim?

Si të dukeni bukur pa aspak grim?

Blogerja e njohur në YouTube me emrin Rosebud, tregon se si ju mund të dukeni bukur dhe të freskët pa përdorur aspak kozmetikë.

Më shumë »
7 gjërat që me siguri nuk i keni ditur për Harry Potter

7 gjërat që me siguri nuk i keni ditur për Harry Potter

Portat më në fund janë hapur ... Zbuloni se çfarë sekrete magjike ishin fshehur nga ju.

Më shumë »
Facebook për pak "i vdes" përdoruesit

Facebook për pak "i vdes" përdoruesit

Një gabim nga kompania shkaktoi profilet e shumta të Facebook përdoruesve për të treguar një mesazh që vdiqën.

Më shumë »
Si u shpik hamburgeri?

Si u shpik hamburgeri?

Jessica Oreck në TED Talk shpjegon se si dhe kur ne njerëzit për herë të parë në historinë njerëzore kemi bërë sanduiç.

Më shumë »
2 minuta relaksim -hyni në botën e ngjyrave

2 minuta relaksim -hyni në botën e ngjyrave

2 minuta relaksim -hyni në botën e ngjyrave

Më shumë »
10 momentet më qesharake të filmave

10 momentet më qesharake të filmave

10 momentet më qesharake të filmave

Më shumë »
Ky është qyteti më i mirë në botë

Ky është qyteti më i mirë në botë

Londra është qyteti më i mirë në botë, duke lënë pas Parisin dhe Nju Jorkun.

Më shumë »
Sa kohë qëndroni, aq paguani - kafene e pazakontë në Mançester

Sa kohë qëndroni, aq paguani - kafene e pazakontë në Mançester

Në Anglinë e Veriut ka një kafene të pazakontë, në të cilin mysafirët nuk paguajnë për ushqimin që e blejnë as për pijet, por për kohën që keni shpenzuar brenda.

Më shumë »
Fenomeni i rrallë i quajtur "Ylberi i hënës"

Fenomeni i rrallë i quajtur "Ylberi i hënës"

Kjo dukuri e rrallë që duket si një produkt i imagjinatës artistike është një temë e zakonshme e shpërthime pikturë dhe psherëtin e poetëve rimues.

Më shumë »
Katedralja më e madhe në botë është në rrezik për arsye shumë të çuditshme

Katedralja më e madhe në botë është në rrezik për arsye shumë të çuditshme

Katedralja në qytetin gjerman Ulm është në rrezik, sepse muret konsumojnë kripëra të urinës.

Më shumë »
Nënat sakrifikojë gjithçka për fëmijët e tyre

Nënat sakrifikojë gjithçka për fëmijët e tyre

Megjithatë, me kalimin e kohës e kuptojmë se sa nënat tona, u flijuan për ne që të jemi të lumtur dhe pa brenga.

Më shumë »
Kasafora nga e cila vjedhësi nuk mund të ndahet

Kasafora nga e cila vjedhësi nuk mund të ndahet

Te kasaforat kanë përdorur radio frekuencave dhe kartat e identitetit për të hapur.

Më shumë »
I vetmi aktor i cili udhëton me metro-  Keanu Reeves

I vetmi aktor i cili udhëton me metro- Keanu Reeves

Më të famshmit janë snobë dhe kjo nuk është sekret apo fyerje.

Më shumë »