Jeta Faqe: 8 nga 69

550 milion vjet në 40 sekonda

550 milion vjet në 40 sekonda

Çfarë ka ndodhur 550 milion vjet të Universit?

Më shumë »
6 fotot që do të testojë inteligjencën

6 fotot që do të testojë inteligjencën

Sa do të arrini të beni zgjidhjen saktësisht?a

Më shumë »
Jeta në vendin më të mbyllur në botë

Jeta në vendin më të mbyllur në botë

Gazetar finlandez Mika Makelainen ka arritur për të regjistruar jetën e përditshme në Phenian dhe fotot jane kontrabanduar nga Koreja e Veriut.

Më shumë »
Si dukej bota 300 milion vjet më parë?

Si dukej bota 300 milion vjet më parë?

Njëherë e një kohë, sipërfaqja e tokës është e vendosur vetëm ne një kontinent tei madh i cili ka shkrirë të gjitha kontinentet që janë të njohur sot.

Më shumë »
10 truke dhe këshilla të cilat një ditë mund të shpëtojnë jetën tuaj

10 truke dhe këshilla të cilat një ditë mund të shpëtojnë jetën tuaj

10 truket e mahnitshme që ne jemi të sigurt që nje dite do te ju duhen ne jeten tuaj.

Më shumë »
Çdo gjë që ju mund të preni me letër?

Çdo gjë që ju mund të preni me letër?

Dhe, që të mos ndaloni. Kush do të thoshte?

Më shumë »
Çdo gjë që keni bërë gabim me ushqimin?

Çdo gjë që keni bërë gabim me ushqimin?

Më në fund, jeta është më e lehtë dhe ushqimi me me shije të mirë me këto truke.

Më shumë »
15 truket që mund të bëni me sfungjer të zakonshëm

15 truket që mund të bëni me sfungjer të zakonshëm

Çdo gjë që ju mund të bëni me një sfungjer? Hidhni një sy në këtë video.

Më shumë »
Për të gjithë ata që pyesin "çfarë është gluteni"?

Për të gjithë ata që pyesin "çfarë është gluteni"?

Nëse këmbëngulësi ju nuk mund të shpjegojë se çfarë gluteni është, kjo është video e përkryer për ju.

Më shumë »
Këpucë interesante të punuara me dorë

Këpucë interesante të punuara me dorë

Dy minuta hipnozë e qartë. Kush thotë se për këpucë të sofistikuara duhet teknologji e rëndësishme dhe udhëheqëse?

Më shumë »
Fushatë emocionale - të rikthejmë afërsinë që kishim më parë

Fushatë emocionale - të rikthejmë afërsinë që kishim më parë

Çfarë ndodhi me këtë botë? Ku mbeti afërsia që kemi pasur më parë?

Më shumë »
Si të jeni një mjeshtër i Pikados?

Si të jeni një mjeshtër i Pikados?

Përfshin një matematikë të vogël ... Por, në fund do të jeni gjithmonë një fitues.

Më shumë »
Vajza që numëron para si makinë

Vajza që numëron para si makinë

Si është e mundur? Ajo duhet të jetë me të vërtet si një lloj makine!

Më shumë »
Reklama e Donald Trump për McDonalds

Reklama e Donald Trump për McDonalds

Në vitin 2002 Trump ka pasur angazhime të tjera, shumë të ndryshme nga tani.

Më shumë »
Top 5 vendet më misterioze se Trekëndëshi i Bermudës

Top 5 vendet më misterioze se Trekëndëshi i Bermudës

Ngjarje të pashpjegueshme, forcat e errëta ose vetëm fat i keq që ndjek disa vende, i ka bërë të gjitha vendet t'i shmangin.

Më shumë »
Stephen Hawking fiton një zë të ri?

Stephen Hawking fiton një zë të ri?

Zëri kompjuterik o Stephen Hawking është i njohur. Por pas kaq shumë vitesh, është koha për një ndryshim.

Më shumë »
Makina e policëve më e shpejtë në botë

Makina e policëve më e shpejtë në botë

Askund në botë ju nuk mund të shihni që policët të vozisin makinat e markës "Bugatti Veyron" ose "Ferari ff".

Më shumë »
Detyroni njerëzit të ju duan me Benjamin Franklin efektin

Detyroni njerëzit të ju duan me Benjamin Franklin efektin

Me siguri kur doni dikë i jepni shumë komplimente apo darka të shpeshta, por një nga mënyrat më të mira është që të kërkoni shërbim. Ajo që quhet efekti Benjamin Franklin.

Më shumë »
OKB: Këto janë vendet më të mira për jetesë

OKB: Këto janë vendet më të mira për jetesë

Raporti vjetor i publikuar kohët e fundit të Kombeve të Bashkuara mbi zhvillimin njerëzor në të cilin ka arritur një përfundim për të cilat vende janë më të mirë për jetën.

Më shumë »
Kujdes nga Brukseli: Britanikët po mbeten pa Giblartarin

Kujdes nga Brukseli: Britanikët po mbeten pa Giblartarin

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha se çdo marrëveshje në mes të BE-së dhe në Mbretërisë së Bashkuar për Giblartarin nuk mund të kalojë pa pëlqimin e Spanjës.

Më shumë »