Jeta Faqe: 7 nga 64

Siguria e fëmijës në makinë: A thua xhaketa e dimrit mund të rrezikojë jetën e fëmijës tuaj?

Siguria e fëmijës në makinë: A thua xhaketa e dimrit mund të rrezikojë jetën e fëmijës tuaj?

Shumë prindër kanë lënë pas dore disa gjëra që mund të rrezikojnë jetën e fëmijës.

Më shumë »
Profesionet më të mira për njerëzit që nuk i duan njerëzit

Profesionet më të mira për njerëzit që nuk i duan njerëzit

Ka njerëz që nuk duan të punojnë me njerëz të tjerë. Nëse ju jeni njëri prej tyre, kërkimi për punë mund të jetë një problem.

Më shumë »
Do të shkatërrohet shtëpia e Hitlerit

Do të shkatërrohet shtëpia e Hitlerit

Tashmë është miratuar një vendim përfundimtar - shtëpinë në të cilën ai ka lindur udhëzuesi nazist Adolf Hitler të rrënohet dhe në vendin e saj të ndërtohet një tjetër.

Më shumë »
Si këpucët dhe çantat t'i bëni rezistent ndaj ujit?

Si këpucët dhe çantat t'i bëni rezistent ndaj ujit?

Gjatë ditëve me shi, kur përfundoni detyrat e përditshme, shpesh ndodh që t'i lagim këpucët tona, çantat etj.

Më shumë »
A është mirë të duroni kur ju shkohet në toalet?

A është mirë të duroni kur ju shkohet në toalet?

A është mirë të duroni kur ju shkohet në toalet?

Më shumë »
Evolucioni i modës në zyre nëpër vite

Evolucioni i modës në zyre nëpër vite

Revista "Glamour" sjell një video të bukur kushtuar një shekulli të punës së grave, si dhe evoluimin e modës në detyrë në 100 vitet e fundit.

Më shumë »
Fëmijët: "Më mirë të mos ishin zbuluar asnjëher makinat"

Fëmijët: "Më mirë të mos ishin zbuluar asnjëher makinat"

Ndërgjegjësimi i ajrit të pastër dhe një mjedis të shëndetshëm ndërtohet nga ne.

Më shumë »
Pamje të mrekullueshme nga kabina e Pilotit

Pamje të mrekullueshme nga kabina e Pilotit

Si duket qielli kur ju e shikoni nga kabina e pilotit?

Më shumë »
Pamje të mrekullueshme nga kabina e Pilotit

Pamje të mrekullueshme nga kabina e Pilotit

Si duket qielli kur ju e shikoni nga kabina e pilotit?

Më shumë »
Ky është instrumenti që krijon muzikat në filmat horror

Ky është instrumenti që krijon muzikat në filmat horror

Muzikën që e ndëgjojmë në filmat horror na frikëson më shumë se skenat e tij.

Më shumë »
Pse është e vështirë të mbahen në akuarium peshkaqenët e bardhë?

Pse është e vështirë të mbahen në akuarium peshkaqenët e bardhë?

Në të gjithë botën ka disa akuariume, duke përfshirë edhe një në Gjeorgji, të cilat mbahen peshkaqenë balenë, peshkun më të madh të detit.

Më shumë »
Cili vend evropian ka më shumë festa?

Cili vend evropian ka më shumë festa?

Në cilin vend në Evropë njerëzit kanë më shumë festa? Jakub Marian ka përpluar një hartë që tregon vendet e Evropës sipas festave që kremtohen.

Më shumë »
Meshkujt bëhen më agresiv kur gratë janë më shumë

Meshkujt bëhen më agresiv kur gratë janë më shumë

Në zonat ku shumica e popullsisë janë meshkuj, ka më pak krime të përkushtuara, si përdhunim dhe prostitucion.

Më shumë »
Fakte për ëndërrat që ndoshta nuk i keni ditur

Fakte për ëndërrat që ndoshta nuk i keni ditur

Ëndrrat janë të mahnitshme. Ju ndonjëherë mund edhe të fluturoni. Pasi ne kemi kompetenca mbinjerëzore.

Më shumë »
Shikoni se si bota ka ndryshuar nga lindja juaj

Shikoni se si bota ka ndryshuar nga lindja juaj

Me siguri miliona herë keni menduar se sa bota ka ndryshuar që nga lindja juaj deri më sot. Tani këtë mund t'a mësoni.

Më shumë »
A mund të numëroni se sa njerëz dalin nga makina?

A mund të numëroni se sa njerëz dalin nga makina?

Çfarë mund të bëni nëse jeni më shumë se 5 persona, ju duhet të gjithë të shkoni në punë, dhe ju keni vetëm një makinë?

Më shumë »
Si të ndezni zjarr nga lapsi?

Si të ndezni zjarr nga lapsi?

Një truk i dobishëm ... nëse ndonjëherë ju duhet.

Më shumë »
Robert De Niro: "Donald Trump është turp për shtetin"

Robert De Niro: "Donald Trump është turp për shtetin"

Aktori i Hollivudit Robert de Niro në pamjet e publikuara tregon dhe nxit amerikanët të mos votojnë për Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të ardhshme të SHBA.

Më shumë »
çka nëse të gjithë në planet kërcejm në të njëjtën kohë?

çka nëse të gjithë në planet kërcejm në të njëjtën kohë?

A keni menduar ndonjëherë se sa njerëz të vërtetë janë të fuqishëm?

Më shumë »
Bëni tavolinë për futboll nga kutia e kartonit

Bëni tavolinë për futboll nga kutia e kartonit

Kur është fjala për lojëra për fëmijët, ata duhet të përshtaten me moshën.

Më shumë »