Jeta Faqe: 6 nga 64

Çfarë ju ndodh kur ndaloni pirjen e kafesë?

Çfarë ju ndodh kur ndaloni pirjen e kafesë?

Konkretisht çfarë ndryshimesh ndodhin në trupin tuaj kur ju ndaloni pirjen e kafesë?

Më shumë »
8 mjete për shtrydhjen e limonit -  Cilën vlen për t'a blerë?

8 mjete për shtrydhjen e limonit - Cilën vlen për t'a blerë?

Hakeri rus këtë her ka testuar disa mjete interesante për shtrydhjen e limonit, a fuksionojnë apo jo?

Më shumë »
Çka ndëgjojnë fëmijët e sodit?

Çka ndëgjojnë fëmijët e sodit?

Një nënë e një fëmije nga klasa e tetë ka mbetur e shokuar pas dëgjimit të asaj se cilat janë preferencat muzikore të djalit të saj.

Më shumë »
Si t'a shëndrroni shkrepsën në një pistoletë me ujë?

Si t'a shëndrroni shkrepsën në një pistoletë me ujë?

Kjo tingëllon e çuditshme, por nëse keni fëmijë ju do të jeni mirënjohës për këtë mashtrim dhe shpikje.

Më shumë »
Si të hapni një dry, nëse e keni harruar çelësin?

Si të hapni një dry, nëse e keni harruar çelësin?

Hakeri i çmendur rus tregon një dredhi interesante që mund të jetë në dispozicion për ju ...

Më shumë »
Hot Dog $2 Vs. Hot Dog $169: Cili është dallimi?

Hot Dog $2 Vs. Hot Dog $169: Cili është dallimi?

Ekipi BuzzFeed provon tri lloje të ndryshme të Hot Dog. Cili është më i mirë? Më i shtrenjti apo më i liri?

Më shumë »
5 testet do të vërtetojnë se ju jeni unik

5 testet do të vërtetojnë se ju jeni unik

Anomali të vogla fizike që janë të rralla në mesin e njerëzve do të tregojnë se ju jeni unik.

Më shumë »
Si të hapni një kanaçe në raste urgjente?

Si të hapni një kanaçe në raste urgjente?

Ndonjëher kemi nevojë për diçka që të kryejmë punë më shpejt, siç është rasti me hapjen e konservave.

Më shumë »
Çfarë ndodh me trurin kur jemi të dashuruar?

Çfarë ndodh me trurin kur jemi të dashuruar?

Kur ne shkojmë në një takim me të dashurit me trurin ndodhin shumë gjëra.

Më shumë »
Sa kohë ju duhet të tretni ushqimin?

Sa kohë ju duhet të tretni ushqimin?

Më në fund një shpjegim se pse ndonjëherë nuk jeni fare të urritur dhe ndonjëherë ju jeni të uritur pas 20 minutash.

Më shumë »
Si rritet popullata njerëzore me kalimin e viteve?

Si rritet popullata njerëzore me kalimin e viteve?

Popullatës njerëzore ju dasht 200.000 vjet për të arritur një miliard, atëherë në vetëm 200 vjet ne kemi rritur në 7 miliardë.

Më shumë »
Fëmijët duke provuar ushqim francez

Fëmijët duke provuar ushqim francez

Natyrisht, jo aq i mirë sa ata që kanë një reputacion, sepse fëmijët nuk e shohin me admirim.

Më shumë »
Kur dikush ju pyet "Si shkon jeta?" Tregojani këtë video

Kur dikush ju pyet "Si shkon jeta?" Tregojani këtë video

E quajtur si "zhgënjyese", pas disa sekondave ju do të kuptoni se çfarë ka dashurpër të treguar autori.

Më shumë »
George R.R.Martin "Ju thashë se dimri po vjen"

George R.R.Martin "Ju thashë se dimri po vjen"

Dimri më në fund erdhi, jo vetëm në Westeros, por edhe në Amerikë, thotë shkrimtari George R.R.Martin.

Më shumë »
Cili vend ka më shumë femra dhe cili më shumë meshkuj?

Cili vend ka më shumë femra dhe cili më shumë meshkuj?

Të dhënat nga 2015 të marra nga "Divizioni i Popullsisë së Kombeve të Bashkuara", tregojnë numrin e meshkujve dhe femrave në vende të botës.

Më shumë »
Stephen King publikoi historinë e tij më të shkurtër horror

Stephen King publikoi historinë e tij më të shkurtër horror

Historia i fundit horror nga Stephen King ka vetëm dy fjali të postuara në llogarinë e tij në Twitter.

Më shumë »
Lojtar profesional i "Dota 2" në listën e adoleshentëve më me ndikim në botë

Lojtar profesional i "Dota 2" në listën e adoleshentëve më me ndikim në botë

Michael Jordan-Dote, atë që ai e quan "Time" është lojtari më i ri në histori për të fituar kampionatin në këtë turne prestigjioz.

Më shumë »
6 truke të dobishme për rrobat tuaja dhe këpucët

6 truke të dobishme për rrobat tuaja dhe këpucët

Si xhinset të jetë më elastike, si të palosni xhaketët pa e shtypur dhe 4 truke të tjera që me siguri do të ju duhen.

Më shumë »
Vjedhës i zgjuar që nuk vihet rre as në kamera

Vjedhës i zgjuar që nuk vihet rre as në kamera

Nga të gjitha inçizimet duket sikur po lëviz në mënyrë qesharake ... Arsyeja? Për të mos e dalluar televizorin që mban ...

Më shumë »
Ka 32 vjet dhe di 56 gjuhë të huaja: Ky njeri do të ju tregojë se si të mësoni gjuhë të huaj për 2 javë

Ka 32 vjet dhe di 56 gjuhë të huaja: Ky njeri do të ju tregojë se si të mësoni gjuhë të huaj për 2 javë

Muhamed Mesiq, një i ri nga Tuzla është një fenomen i vërtetë.

Më shumë »