Jeta Faqe: 5 nga 64

Si do të duken taksitë në Dubai në vitin 2030?

Si do të duken taksitë në Dubai në vitin 2030?

Pa dyshim ne mund të themi se koncepti është më shumë se i zgjuar.

Më shumë »
Si hakmerren elefantët?

Si hakmerren elefantët?

A doni të bëni një gabim? Sigurisht se jo sepse elefantët dinë edhe të hakmerren shumë mirë.

Më shumë »
Këpucët që ndryshojnë ngjyrë në temperatura të ndryshme

Këpucët që ndryshojnë ngjyrë në temperatura të ndryshme

Imagjinoni jeni duke veshur pumat e njejta çdo ditë, por në çdo dalje në diell ata ndryshojnë ngjyrën në bazë të temperaturës.

Më shumë »
Si të shpëtoni nga njerëzit që "gërhasin" natën?

Si të shpëtoni nga njerëzit që "gërhasin" natën?

Edhe pse njeriu këtë eksperimetne provon tek qeni me siguri vepron edhe tek njerëzit.

Më shumë »
Truke të mahnitshme me letra që do doni t'ua tregoni miqve tuaj

Truke të mahnitshme me letra që do doni t'ua tregoni miqve tuaj

Zak Muller na tregon truket e tij interesante.

Më shumë »
Kështu duket prishja e ndërtesave në të njëjtën kohë në Kinë

Kështu duket prishja e ndërtesave në të njëjtën kohë në Kinë

Në vend të një ose dy në një kohë, siç është praktikë në vendet e tjera, kinezët prishin rrethe të tëra.

Më shumë »
100 njerëz na tregojnë se si duken kur ata qajnë

100 njerëz na tregojnë se si duken kur ata qajnë

Të gjithë njerëzit qajnë në mënyrën e vet dhe për gjëra të ndryshme.

Më shumë »
Skajet që do të shpëtojnë mijëra jetë

Skajet që do të shpëtojnë mijëra jetë

Një video viral shtrihet në mesin e prindërve, dhe mësimi kryesor është një paralajmërim për rrezikun që mobilje të rënda dhe masive në shtëpi mund të sjellë.

Më shumë »
Si duket kafshimi i një insekti i cili dhemb shumë?

Si duket kafshimi i një insekti i cili dhemb shumë?

I guximshmi prezantues "coyote" e lejon veten të kafshohet nga "Paraponera clavata", insekt me shumë gjëmba kafshimi i të cilit dhemb shumë.

Më shumë »
Si të fitoni blic dritë më të mirë për fotografi?

Si të fitoni blic dritë më të mirë për fotografi?

Thjesht është, një duo rus thotë se ju duhet vetëm tullumbace.

Më shumë »
Kina lansoi trenin e parë të mallrave për në Londër

Kina lansoi trenin e parë të mallrave për në Londër

Kina nisi vitin e ri nga lëshimi i trenit të parë të mallrave ose vijën e parë hekurudhore në provincën lindore Zhejiang në Londër, raporton agjencia e lajmeve "Xinhua".

Më shumë »
Kosta Rika pothuajse aspak nuk ka përdorur lëndë djegëse fosile në vitin 2016

Kosta Rika pothuajse aspak nuk ka përdorur lëndë djegëse fosile në vitin 2016

Kosta Rika e përfundoi vitin 2016 në një mënyrë të vërtetë miqësore me mjedisin.

Më shumë »
Pse një ditë ka 24 orë?

Pse një ditë ka 24 orë?

Gollum e tregon këtë më mirë se gjithkush: koha po vjen pas nesh.

Më shumë »
"Vala e gjelbër": si një njeri ka arritur për të kapur 236 dritat rrjedhimore të gjelbërta?

"Vala e gjelbër": si një njeri ka arritur për të kapur 236 dritat rrjedhimore të gjelbërta?

Nëse rregullisht jeni në makinë, atëherë ju e dini se si një person mund të arrij 2 dritat jeshile të semaforit radhazi.

Më shumë »
Vala më e lartë e matur ndonjëherë

Vala më e lartë e matur ndonjëherë

Vala 19 metra e lartë e cila është matur në Oqeanin e Atlantikut të Veriut është zyrtarisht vala më e lartë e regjistruar ndonjëherë.

Më shumë »
Si ndikon stresi kronik në trurin tonë?

Si ndikon stresi kronik në trurin tonë?

Stresi nuk është gjithmonë i keq, ndonjëherë ju bën të përqëndroheni dhe ju jep energji të mjaftueshme, por kur ai fillon për të ju lënduar?

Më shumë »
Jimmy Kimmel i përmblodhi videot më virale për vitin 2016

Jimmy Kimmel i përmblodhi videot më virale për vitin 2016

çka u përhap më shumë në rrjetet sociale? Cilat video u shpërndane me të madhe?

Më shumë »
Çfarë është kërkuar më shumë në Google në vitin 2016?

Çfarë është kërkuar më shumë në Google në vitin 2016?

Videoja me titull "Google - Year In Research 2016 " ne mund të shohim se 2016 ishte një vit plot ngjarje të trishtueshme, si lufta në Alepo, por edhe ngjarje të lumtura si Lojërat Olimpike në Londër.

Më shumë »
Kombet që pinë më shumë verë

Kombet që pinë më shumë verë

Maqedonia është e shtata në botë për konsumin e verës - mesatarisht maqedonasit pinë 53 shishe në vit.

Më shumë »
Në ndërkohë, në Parlamentin e Zelandës së Re

Në ndërkohë, në Parlamentin e Zelandës së Re

Përderisa vendi ynë menzi arriti për të formuar një qeveri, Zelanda e Re ka udhëheqës mjaft kreativ!

Më shumë »