Jeta Faqe: 4 nga 69

Bill Gates përpiqet që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket

Bill Gates përpiqet që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket

Bill Gates është duke u përpjekur që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket.

Më shumë »
Zgjidhje kreative e Islandës për ngadalësimin e shpejtësisë të automobilave

Zgjidhje kreative e Islandës për ngadalësimin e shpejtësisë të automobilave

Një zgjidhje vërtet emocionuese për sigurinë rrugore është shfaqur në qytetin e vogël të peshkimit të Isfairdir në Islandë

Më shumë »
Çfarë shohin bebet në vitin e parë të jetës së tyre?

Çfarë shohin bebet në vitin e parë të jetës së tyre?

Bebet e shohin botën shumë ndryshe dhe speciet e tyre nuk janë zhvilluar plotësisht deri në vitin e dytë të jetës.

Më shumë »
Si të zgjoheni herët dhe të jeni të lumtur dhe të pushuar?

Si të zgjoheni herët dhe të jeni të lumtur dhe të pushuar?

Shumica e njerëzve kanë një problem të ngrihen herët dhe zakonisht çdo ditë gjëja e parë që bëjnë në mëngjes është vonesa e alarmit.

Më shumë »
Dhurata më e ëmbël: Një zemër e mbushur me 1 kg Nutella

Dhurata më e ëmbël: Një zemër e mbushur me 1 kg Nutella

Nuk është se ne do të refuzojmë një çokollatë prej 300 gramësh, por kjo zemër Nutella është edhe më e ëmbël.

Më shumë »
Si bëhen syzat për skijim?

Si bëhen syzat për skijim?

Sezoni i skive është në zhvillim e sipër, kur të gjithë skiatorët janë të pajisur me të gjitha aksesorët e nevojshëm për këtë sport

Më shumë »
Cili është projekti i rradhës i Bill Gates?

Cili është projekti i rradhës i Bill Gates?

Bill Gates dominonte dikur industrinë e teknologjisë dhe deri vonë ishte njeriu më i pasur në botë. Tani ai paraqiti projektin e tij të ri: revolucionimin e tualetit.

Më shumë »
A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

Instituti shkencor "Paul-Emile Victor" njoftoi një konkurs për 40 vende pune në 6 baza në Arktik dhe Antarktik.

Më shumë »
Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Pas nëntë vjetësh ndërtimi, në maj ose qershor në Kinë do të hapet ura Hong Kong - Zhuhai - Macau. Bëhet fjalë për një projekt të vërtetë mega.

Më shumë »
A jeni më të zgjuar se mesatarja?

A jeni më të zgjuar se mesatarja?

Vendosni inteligjencën tuaj në test duke krahasuar situata të thjeshta.

Më shumë »
U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

Sipas Henley Passport Index (HPI), pasaporta më e fuqishme në botë është ajo gjermane.

Më shumë »
Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Shiriti që është i përfshirë në katalog është i bazuar në antitrupa që lidhen me hormonin e shtatzënisë "hCG", gjë që rezulton në ndryshimin e ngjyrës.

Më shumë »
Produkte që do t'ju bëjnë të ndiheni komfort

Produkte që do t'ju bëjnë të ndiheni komfort

8 produkte që ofrojnë rehati të pabesueshme dhe janë dëshmi se projektuesit mendojnë për të gjithë.

Më shumë »
Pse ndjejmë dhimbje kur prehemi me letër?

Pse ndjejmë dhimbje kur prehemi me letër?

Shumë njerez do të mendonin se prerja nga letra nuk dhemb, por dhimbja ekziston për disa arsye.

Më shumë »
Reklama më e popullarizuar e festave të fund vitit

Reklama më e popullarizuar e festave të fund vitit

Reklama e Krishtlindjeve e Aldit, duke shfaqur karnavalin e karnavalit Kevin në darkën festive, është quajtur më e popullarizuar në rrjetet sociale për vitin 2017.

Më shumë »
Pse është e rëndësishme që fëmijët të kalojnë kohë para ekranit

Pse është e rëndësishme që fëmijët të kalojnë kohë para ekranit

Një seri informacionesh lindin se koha e kaluar para ekraneve dëmton fëmijët.

Më shumë »
"Point Nimo" - varrezë për anijet hapësinore

"Point Nimo" - varrezë për anijet hapësinore

Point Nimo është interesante për kërkuesit dhe aventurierët, është gjithashtu me interes të madh për shkencëtarët.

Më shumë »
Kina do të mbjellë pyje sa sipërfaqja e Irlandës

Kina do të mbjellë pyje sa sipërfaqja e Irlandës

Kina planifikon të mbjell pyje të reja në 2018 për të mbuluar një sipërfaqe të madhësisë së Irlandës.

Më shumë »
Borë në Saharë

Borë në Saharë

Këtë vit ra borë në një nga vendet që kurrë nuk do të kishit imagjinuar se do të kishte ndodhur.

Më shumë »
Mos lejoni puçrat dhe flekat në fytyrën tuaj të ndikojnë në jetën tuaj?

Mos lejoni puçrat dhe flekat në fytyrën tuaj të ndikojnë në jetën tuaj?

Shkencëtarët kanë shpikur një aparat jo invaziv që mund të përdoret në lëkurë për më shumë qëllime. Bëhet fjalë për "JetPeel", teknologji të pabesueshme me rezultate të dukshme.

Më shumë »