Jeta Faqe: 3 nga 67

Elon Musk me nje pozicion perfekt per teorine sipas se ciles toka eshte sheshte

Elon Musk me nje pozicion perfekt per teorine sipas se ciles toka eshte sheshte

Për të qenë një teoricien i një komploti që Toka është e sheshtë është një lloj i veçantë i injorancës dhe përkushtimit.

Më shumë »
Fëmija që kalon nëpër lum për të arritur në shkollë

Fëmija që kalon nëpër lum për të arritur në shkollë

Kur mendoni se jeta juaj është e vështirë, mbani mend këta fëmijë.

Më shumë »
Jastëk udhëtimi që mban kokën në çdo pozicion

Jastëk udhëtimi që mban kokën në çdo pozicion

Jastëku MonPere është ideal për të udhëtuar sepse mban kokën në çdo pozicion.

Më shumë »
Një përmbledhje e pabesueshme e rrëshqitjes gjatë skijimit

Një përmbledhje e pabesueshme e rrëshqitjes gjatë skijimit

Sezoni i skijimit së shpejti do të hapet.

Më shumë »
Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse pini një kuti me cigare në ditë?

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse pini një kuti me cigare në ditë?

Ky eksperiment tregon se çfarë ndodh me trupin tuaj, domethënë mushkëritë dhe fytin tuaj, nëse pini duhan një pako cigare në ditë për një muaj.

Më shumë »
Çfarë po ndodh? Tre tërmete të fuqishme nëpër planet

Çfarë po ndodh? Tre tërmete të fuqishme nëpër planet

Gjithashtu, tre tërmete më të dobëta u regjistruan këto dit, epiqendra e të cilit ishte pranë Rijekës.

Më shumë »
Web faqja për udhëtim ofron punë dhe pagesë prej 10,000 dollarë / muaj

Web faqja për udhëtim ofron punë dhe pagesë prej 10,000 dollarë / muaj

Për ata që duan të paguhen duke qene ulur në plazh, duke pirë një pije kolosale dhe duke postuar në mediat sociale, sot mund të jetë dita juaj me fat.

Më shumë »
Si bëhet Mozzarella?

Si bëhet Mozzarella?

Një nga djathrat më të shijshëm dhe më të shitur, detajisht tregohet se si të përgatitet, para syve tuaj.

Më shumë »
Përfaqësuesit e parlamentit evropian kërkojnë të hiqet lëvizja e akrepave të orrës

Përfaqësuesit e parlamentit evropian kërkojnë të hiqet lëvizja e akrepave të orrës

Një grup prej 70 deputetësh të Parlamentit Evropian qëndron për heqjen e Direktivës së Komisionit Evropian për ndryshimin e ndërrimeve të orës dy herë në vit.

Më shumë »
Si të qetësoheni gjatë një sulmi paniku?

Si të qetësoheni gjatë një sulmi paniku?

Një video qetësuese që mund të të pushojë në çdo moment me këshilla se si të veproni gjatë një sulmi paniku.

Më shumë »
Si Japonia i teston mjekët?

Si Japonia i teston mjekët?

Të gjithë mjekët janë të ditur, por kur jetët tona janë fjalë për fjalë në duart e tyre, ka dyshim në gatishmërinë e tyre.

Më shumë »
Çka shohin pilotët gjatë udhëtimit, ndërsa udhëtarët nuk shohin?

Çka shohin pilotët gjatë udhëtimit, ndërsa udhëtarët nuk shohin?

Nëse keni frikë nga fluturimi, atëherë videoja në vazhdim nuk duhet parë.

Më shumë »
Harta e botës për religjionin

Harta e botës për religjionin

83 vende favorizojnë një fe të veçantë - qoftë zyrtare në shtet ose duke u siguruar trajtim të autorizuar feve të tjera.

Më shumë »
Si të paketoheni për 2 minuta?

Si të paketoheni për 2 minuta?

Dhe që të keni rroba për minimum 5 ditë. Ju duhet vetëm kjo video.

Më shumë »
Librat revolucionarë 3D që rrotullohen 360 gradë

Librat revolucionarë 3D që rrotullohen 360 gradë

Hidhni një sy në këto libra tre-dimensionale që rrotullohen rreth 360 gradë dhe ofrojnë një përvojë unike të leximit.

Më shumë »
Si u zbulua aspirina?

Si u zbulua aspirina?

Aspirin është ndoshta pilula më e njohur e dhimbjes së kokës në mbarë botën.

Më shumë »
A do të jemi ndonjëherë në gjendje të teleportojmë?

A do të jemi ndonjëherë në gjendje të teleportojmë?

Të gjithë ndonjëherë donim të teleportonim nga njëri vend në tjetrin, dhe ndërsa përparimi i teknologjisë mund të arrijmë

Më shumë »
10 rrugët më të rrezikshme në botë

10 rrugët më të rrezikshme në botë

Shihni se cilat janë rrugët më të këqija dhe më të rrezikshme në botë që ju nuk do të bindeni për të vozitur neper to.

Më shumë »
Si të mësoni më shpejt?

Si të mësoni më shpejt?

Një video e dobishme që do të zbulojë sa shpejt mund të mësoni dhe mbani mend.

Më shumë »
4 Ushtrime për të testuar sa i shpejtë është truri juaj

4 Ushtrime për të testuar sa i shpejtë është truri juaj

Sot, ju keni një shans unik për të parë sa i shpejte truri juaj është!

Më shumë »