Jeta Faqe: 2 nga 67

A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

Instituti shkencor "Paul-Emile Victor" njoftoi një konkurs për 40 vende pune në 6 baza në Arktik dhe Antarktik.

Më shumë »
Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Pas nëntë vjetësh ndërtimi, në maj ose qershor në Kinë do të hapet ura Hong Kong - Zhuhai - Macau. Bëhet fjalë për një projekt të vërtetë mega.

Më shumë »
A jeni më të zgjuar se mesatarja?

A jeni më të zgjuar se mesatarja?

Vendosni inteligjencën tuaj në test duke krahasuar situata të thjeshta.

Më shumë »
U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

Sipas Henley Passport Index (HPI), pasaporta më e fuqishme në botë është ajo gjermane.

Më shumë »
Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Shiriti që është i përfshirë në katalog është i bazuar në antitrupa që lidhen me hormonin e shtatzënisë "hCG", gjë që rezulton në ndryshimin e ngjyrës.

Më shumë »
Produkte që do t'ju bëjnë të ndiheni komfort

Produkte që do t'ju bëjnë të ndiheni komfort

8 produkte që ofrojnë rehati të pabesueshme dhe janë dëshmi se projektuesit mendojnë për të gjithë.

Më shumë »
Pse ndjejmë dhimbje kur prehemi me letër?

Pse ndjejmë dhimbje kur prehemi me letër?

Shumë njerez do të mendonin se prerja nga letra nuk dhemb, por dhimbja ekziston për disa arsye.

Më shumë »
Reklama më e popullarizuar e festave të fund vitit

Reklama më e popullarizuar e festave të fund vitit

Reklama e Krishtlindjeve e Aldit, duke shfaqur karnavalin e karnavalit Kevin në darkën festive, është quajtur më e popullarizuar në rrjetet sociale për vitin 2017.

Më shumë »
Pse është e rëndësishme që fëmijët të kalojnë kohë para ekranit

Pse është e rëndësishme që fëmijët të kalojnë kohë para ekranit

Një seri informacionesh lindin se koha e kaluar para ekraneve dëmton fëmijët.

Më shumë »
"Point Nimo" - varrezë për anijet hapësinore

"Point Nimo" - varrezë për anijet hapësinore

Point Nimo është interesante për kërkuesit dhe aventurierët, është gjithashtu me interes të madh për shkencëtarët.

Më shumë »
Kina do të mbjellë pyje sa sipërfaqja e Irlandës

Kina do të mbjellë pyje sa sipërfaqja e Irlandës

Kina planifikon të mbjell pyje të reja në 2018 për të mbuluar një sipërfaqe të madhësisë së Irlandës.

Më shumë »
Borë në Saharë

Borë në Saharë

Këtë vit ra borë në një nga vendet që kurrë nuk do të kishit imagjinuar se do të kishte ndodhur.

Më shumë »
Mos lejoni puçrat dhe flekat në fytyrën tuaj të ndikojnë në jetën tuaj?

Mos lejoni puçrat dhe flekat në fytyrën tuaj të ndikojnë në jetën tuaj?

Shkencëtarët kanë shpikur një aparat jo invaziv që mund të përdoret në lëkurë për më shumë qëllime. Bëhet fjalë për "JetPeel", teknologji të pabesueshme me rezultate të dukshme.

Më shumë »
Në ciën pjesë të avionit më pak ndjehen turbulencat?

Në ciën pjesë të avionit më pak ndjehen turbulencat?

"Zonja dhe zotërinj, lidhni rripat" - disa udhëtarëve në trafikun ajror, madje kjo fjali fillestare është e mjaftueshme për të marrë një ndjenjë të pakëndshme.

Më shumë »
Si duket kajakimi përmes akullnajës më të madhe në Islandë?

Si duket kajakimi përmes akullnajës më të madhe në Islandë?

IceGuide u mundeson turistëve në Islandë një aventurë të paharrueshme në të gjithë Vatnaykidd Glacier me një kajak, i cili nuk duhet humbur.

Më shumë »
Çfarë do të ju ndodhë nëse hani vetëm mish?

Çfarë do të ju ndodhë nëse hani vetëm mish?

Çfarë do të ju ndodhë nëse hani vetëm mish?

Më shumë »
2017-ta përmes kërkimeve në Google

2017-ta përmes kërkimeve në Google

Në 2 minuta, na kujtohen të gjitha aksidentet dhe gjerat e vitit që po e lemë ngadalë.

Më shumë »
Miliarderi më i rri në botë

Miliarderi më i rri në botë

John Collison themeloi kompaninë 'Stripe' në vitin 2010, kur ai ishte vetëm 19 vjeç.

Më shumë »
Sa kalori përmbajnë pijet alkoolike?

Sa kalori përmbajnë pijet alkoolike?

A keni menduar ndonjëherë se sa kalori ka në një gotë verë? Ka shumë më tepër se sa mendoni.

Më shumë »
Putini do të shkojë në zgjedhje si një kandidat i pavarur

Putini do të shkojë në zgjedhje si një kandidat i pavarur

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha dje se ai do të kandidojë si kandidat i pavarur në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në mars të vitit të ardhshëm.

Më shumë »