Jeta Faqe: 1 nga 66

Problemet më të madhë të kohës së tashme sipas mijëvjeçarëve

Problemet më të madhë të kohës së tashme sipas mijëvjeçarëve

Për vitin e tretë me radhë, mijëvjeçarët që marrin pjesë në hulumtimin e zhvilluar nga Forumi Ekonomik Botëror mbi Rreziqet Globale besojnë se ndryshimi i klimës është problemi më i madh i sotëm.

Më shumë »
Si bëhet llaku i thonjëve?

Si bëhet llaku i thonjëve?

Një kompani që bën llakun e thonjëve nga viti 1975 dhe bën 40,000 harqe në ditë, tregon se si procesi i ngjyrosjes duket sikur po testohet dhe prodhohet.

Më shumë »
Sa thellë mund të gërmoni nën tokë?

Sa thellë mund të gërmoni nën tokë?

Video e animuar interesante me të cilën do të kënaqeni duke e shikuar edhe do të ju bëj më të kujdesshëm.

Më shumë »
Mendimet e errëta të çdo vajze

Mendimet e errëta të çdo vajze

Nuk ka asnjë grua që nuk do të njihet. Dhe mbani mend, mos shkoni në ekstreme.

Më shumë »
Bill Gates ka blerë dy 'gjëra të çmendura' kur u bë miliarder

Bill Gates ka blerë dy 'gjëra të çmendura' kur u bë miliarder

Themeluesi i Microsoft dhe Fondacioni Bill dhe Melinda Gates është personi i dytë më i pasur në botë me rreth 91.8 miliardë dollarë.

Më shumë »
5 truket për vet-mbrojtje që çdo grua duhet t'i dijë!

5 truket për vet-mbrojtje që çdo grua duhet t'i dijë!

5 truket për vet-mbrojtje që çdo grua duhet t'i dijë!

Më shumë »
Si pregatiten picat e vogla?

Si pregatiten picat e vogla?

Dhe përderisa po përpiqeni ta goditni në një shkallë të rregullt, ka edhe nga ata që bëjnë një pica miniaturë pa ndonjë problem.

Më shumë »
Precizitet i pabesueshëm - si e bën rrjetën e saj merimanga?

Precizitet i pabesueshëm - si e bën rrjetën e saj merimanga?

Bukuria e natyrës është e admirueshme. Shihni se si merimanga ne menyre te përkryer thur rrjetin e saj!

Më shumë »
Bill Gates përpiqet që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket

Bill Gates përpiqet që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket

Bill Gates është duke u përpjekur që të qëlloj se sa kushtojnë gjërat në supermarket.

Më shumë »
Zgjidhje kreative e Islandës për ngadalësimin e shpejtësisë të automobilave

Zgjidhje kreative e Islandës për ngadalësimin e shpejtësisë të automobilave

Një zgjidhje vërtet emocionuese për sigurinë rrugore është shfaqur në qytetin e vogël të peshkimit të Isfairdir në Islandë

Më shumë »
Çfarë shohin bebet në vitin e parë të jetës së tyre?

Çfarë shohin bebet në vitin e parë të jetës së tyre?

Bebet e shohin botën shumë ndryshe dhe speciet e tyre nuk janë zhvilluar plotësisht deri në vitin e dytë të jetës.

Më shumë »
Si të zgjoheni herët dhe të jeni të lumtur dhe të pushuar?

Si të zgjoheni herët dhe të jeni të lumtur dhe të pushuar?

Shumica e njerëzve kanë një problem të ngrihen herët dhe zakonisht çdo ditë gjëja e parë që bëjnë në mëngjes është vonesa e alarmit.

Më shumë »
Dhurata më e ëmbël: Një zemër e mbushur me 1 kg Nutella

Dhurata më e ëmbël: Një zemër e mbushur me 1 kg Nutella

Nuk është se ne do të refuzojmë një çokollatë prej 300 gramësh, por kjo zemër Nutella është edhe më e ëmbël.

Më shumë »
Si bëhen syzat për skijim?

Si bëhen syzat për skijim?

Sezoni i skive është në zhvillim e sipër, kur të gjithë skiatorët janë të pajisur me të gjitha aksesorët e nevojshëm për këtë sport

Më shumë »
Cili është projekti i rradhës i Bill Gates?

Cili është projekti i rradhës i Bill Gates?

Bill Gates dominonte dikur industrinë e teknologjisë dhe deri vonë ishte njeriu më i pasur në botë. Tani ai paraqiti projektin e tij të ri: revolucionimin e tualetit.

Më shumë »
A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

A jeni të interesuar për të punuar në Polin e Veriut?

Instituti shkencor "Paul-Emile Victor" njoftoi një konkurs për 40 vende pune në 6 baza në Arktik dhe Antarktik.

Më shumë »
Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Në pranverë do të hapet ura më e gjatë në botë, pas 9 vitesh ndërtim

Pas nëntë vjetësh ndërtimi, në maj ose qershor në Kinë do të hapet ura Hong Kong - Zhuhai - Macau. Bëhet fjalë për një projekt të vërtetë mega.

Më shumë »
A jeni më të zgjuar se mesatarja?

A jeni më të zgjuar se mesatarja?

Vendosni inteligjencën tuaj në test duke krahasuar situata të thjeshta.

Më shumë »
U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

U botua rank lista e pasaportave më të fuqishëm dhe më të dobët në botë

Sipas Henley Passport Index (HPI), pasaporta më e fuqishme në botë është ajo gjermane.

Më shumë »
Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Broshura e re e "IKEA" fsheh surpriza të mahnitshme

Shiriti që është i përfshirë në katalog është i bazuar në antitrupa që lidhen me hormonin e shtatzënisë "hCG", gjë që rezulton në ndryshimin e ngjyrës.

Më shumë »
E mëparshme 1234567 ... 66 E ardhshme