Llojet e cimereve që do ti takoni në fakultet...

 


Pa dallim nese do te jeni cimere me nje mike tuajen ose ndonje te aferm tuajin,ose do te gjeni dikend te panjohur,asnjeher nuk mund ta njihni dikend derisa te filloni te jetoni me te.

Keto jane disa lloje te cemereve qe do ti gjeni ne fakultet...


1.Ai/ajo që asnjeher nuk ndalon së mërsuariKeta persona gjithmone mesojne per provimin e tyre te ardhem.Nuk mundeni te ju pengoni sepse definitivsht do te krijoni nje situate intensive.Biseda me keta persona behet vetem per fakultet ose per detyrat e shtepise.

2.I çmenduri qe gjithmone deshiren te jete pasterNdoshta ju nuk jeni personat me te paster ne bote,por keta te cmendur jane.Ata duan qe gjithmone dhoma e tyre te jete e rregulluar dhe e paster.Nuk duan shume njerez te hyjne e te dalin ne banese sepse krijojne pluhur perreth,dhe jo dashte Zoti te mbani ndonje mbremje aty.

3.Te pakujdesshmitPer dallim nga te cmendurit pas pastertise,keta lloje te cimereve nuk merzitem qe dhoma e tyre eshte e pa paster.Rrobat e tyre mund ti gjesh ne cdo kend ted homes,dhe ushqim ka ne qdo kend te baneses. Jane pak te cuditur keta persona por gjthashtu jane te parregulluar 24/7.

4.Ata qe jane ne lidhje serioze
Keta persona jane te pasionuar pas partereve te tyre.Ne telefon kane me million fotografi te te dashurve te tyre,per kete shkak rrine ne dhome 24 ore dhe nuk ju mjafton.Ne kete rrast ju keni dy cimere,dhe dhoma juaj asnjeher nuk eshte e zbrazur.

5.Ata qe ndajne “gjithqka”Keta persona mendojne se gjithqka ne dhome mund te ndahet.Ata zakonisht e marrin ushqimin dhe rrobat tuaja pa ju pyetur fare.

6.ShoqeruesitShoqeruesit deshiroje qe te jene te socializuar dhe te bisedoje me sa me shume njerez qe munden.Ata zakonisht e lene derren e hapur qe te njoftohen me njerez te rrinj.Cdo dite ne banese mund te gjeni njerez te ndryshem,edhe ateher kur nuk duhet.

7.DembeletKeta lloj te cimereve nuk do te ju mungojne sepse ata jane gjithmone aty.Jetojne ne dhomen e tyre,zakonisht rrijne ne kompjutorin e tyre ose lexojne ndonje liber ne krevat.Duket sikur nuk kane shum shoqeri ose nuk kane ndonje jete sociale.

8.MbretëreshaKeto jane lloji me I keq I cimereve me te cilet mund te jetoni.Keto jane persona agresiv dhe vetjak, gjithmone bejne skena per gjerat me te vogla qe ju asnuk I verreni.

9.Të pa-parët
E keni pare vetem herren e pare,por prej ateher as nuk mund ta verreni.Gjithmone del jashte,eshte i/e zene,keshtu qe ju mund te thuhet se jetoni vetem..

10.Cimerët PerfektEdhe perkrah jetes me shum cimere te keqinj qe egzistojne,gjetja e nje cimere perfekte eshte enderr e rrealizuar.Kenaqeni me gjerat e njejta,keni deshira te njejta,dhe shum mire kaloni se bashku.

 
Data e shpalljes 23.04.2014 në kategorinë Kultura
Përgatiti: Sermijeta / Teksti nuk është i lektoruar:
 
 

Lajme të ngajshme nga Fakultetet.al

Lajme të rekomanduara nga Facebook