Rrotullohet cisterna, derdhen 12 tonë çokollatë

 
Autoritetet polake u përballen me një situatë të pazakontë pas një aksidenti me makinë, në të cilën një tank që transportonte 12 ton çokollatë të lëngshme u përmbys në autostradë.


Foto: Lajmi

Ngjarja ndodhi pranë qytetit polak të Poznanit ku tanku goditi pengesën rrugore dhe u përmbys, dhe shoferi pati lëndime të lehta.


Foto: Lajmi

-Rruga ishte e mbuluar me një shtresë çokollate, rreth pesë centimetra të trashë, e cila filloi të forcohej dhe dukej sikur kishte një çokollatë të madhe në rrugë - tha zëvendësshefi i zjarrfikësve, Bogdan Kowalski.

 
Data e shpalljes 09.05.2018 në kategorinë Jeta
 
 

Lajme të ngajshme nga Fakultetet.al

Lajme të rekomanduara nga Facebook