Shqipëria në FINALEN e Eurovisionit!

 
Sonte në Portugali është mbajtur nata e parë gjysmë finale e festivalit evropian të muzikës “Eurosong”.

E një nga nga shtetet që u përfaqësua sonte ka qenë edhe Shqipëria, me këngëtarin Eugent Bushpepën i cili këndoi këngën “Malli” dhe interpertimin e bëri në gjuhën shqipe.

Shqipëria kaloni pragun dhe sonte u kualifikua në finalen e madhe!

Shikoni performancën e Eugentit!

 
Data e shpalljes 08.05.2018 në kategorinë Zbavitje
 
 

Lajme të ngajshme nga Fakultetet.al

Lajme të rekomanduara nga Facebook