Lajme Faqe: 1 nga 270

Ku humbi "Windows Media Player"?

Ku humbi "Windows Media Player"?

Megjithëse nuk e bën shpesh si Google, duket se Microsoft po përdor një politikë të heqjes së fuksioneve te vjetra te popullarizuara.

Më shumë »
Çfarë po ndodh? Tre tërmete të fuqishme nëpër planet

Çfarë po ndodh? Tre tërmete të fuqishme nëpër planet

Gjithashtu, tre tërmete më të dobëta u regjistruan këto dit, epiqendra e të cilit ishte pranë Rijekës.

Më shumë »
"Youtube" shtesë do të kufizojë përmbajtjet problematike

"Youtube" shtesë do të kufizojë përmbajtjet problematike

Pas akuzave se të miturit janë të ekspozuar ndaj sasive të mëdha të përmbajtjes së papërshtatshme dhe shqetësuese.

Më shumë »
Web faqja për udhëtim ofron punë dhe pagesë prej 10,000 dollarë / muaj

Web faqja për udhëtim ofron punë dhe pagesë prej 10,000 dollarë / muaj

Për ata që duan të paguhen duke qene ulur në plazh, duke pirë një pije kolosale dhe duke postuar në mediat sociale, sot mund të jetë dita juaj me fat.

Më shumë »
Njihuni me Lukas, marimanga e pabesueshme tek e cila do të dashuroheni

Njihuni me Lukas, marimanga e pabesueshme tek e cila do të dashuroheni

Edhe nëse ju urreni merimangat, ju do ta doni këtë.

Më shumë »
Në të ardhmen me çip në tru do të rritet inteligjenca e njeriut

Në të ardhmen me çip në tru do të rritet inteligjenca e njeriut

Nëse mundesh, a do të fshihje disa kujtime që nuk i pëlqen dhe do t'i zëvendësosh me ato më të mira?

Më shumë »
Rusët kanë bërë veshje që janë rezistentë ndaj zjarrit dhe eksplodimeve

Rusët kanë bërë veshje që janë rezistentë ndaj zjarrit dhe eksplodimeve

Në atë rast, stuntmanja Viktoria Kolesnikov, e veshur në uniforma, ecte përmes simulimit në një fushë beteje, ku minat u shpërthyen dhe një flakë u përhap.

Më shumë »
Një monument i pazakontë në Berlin, para portës Brandenburg

Një monument i pazakontë në Berlin, para portës Brandenburg

Një monument i pazakontë në Berlin, para portës Brandenburg

Më shumë »
Pikturë rinovuese e vjetër 399 vjet - rezultatet janë të mahnitshme

Pikturë rinovuese e vjetër 399 vjet - rezultatet janë të mahnitshme

Rreth 200 vjet më parë, dikush pikturoj portretin e një gruaje të panjohur me një shtresë të trashë llak.

Më shumë »
Pse bebet janë dukur si meshkuj të medhenj në fotot artistike?

Pse bebet janë dukur si meshkuj të medhenj në fotot artistike?

Sa fëmijët duhet të kenë trajtim të veçantë dhe deri në ç'masë duhet t'i shohim ata si të rritur të vegjël?

Më shumë »
Si bëhet Mozzarella?

Si bëhet Mozzarella?

Një nga djathrat më të shijshëm dhe më të shitur, detajisht tregohet se si të përgatitet, para syve tuaj.

Më shumë »
Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Mësoni se si të kodoni në "JAVASCRIPT"

Profesioni i kodimit daton në vitet '80, kur kodimi i njerëzve u konsiderua si "gabime" dhe "mosmarrëveshje".

Më shumë »
Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Mund të filloni karrierën në kodim pa diplomë - ja se si!

Ju jeni mbërthyer në një punë që nuk e dëshironi? A nuk e doni shefin tuaj? Ka një zgjidhje të lehtë për të gjithë këtë: mësoni si të kodoni.

Më shumë »
Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Investimi në krypto-valuta do t'ju pasurojë - ja se si!

Ju mund të mendoni se është tepër vonë për të investuar në kripto-valuata si bitcoin, por tani është momenti i duhur.

Më shumë »
Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Përfitoni deri më 1.000 dollarë në muaj prej shtëpisë

Kryptomonedhat janë monedhat digjitale të decentralizuara që mund të dërgohen te dikush në internet.

Më shumë »
Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Trajnime të shkëlqyeshme për marketing dixhital në të gjitha format e saj për më pak se 800 denarë

Gjatë gati 300 leksioneve do të merrni informata të shkëlqyera në lidhje me etiketimin, faqet e internetit, e-marketing, blogging dhe më shumë.

Më shumë »
Merri pagë më të lartë! Trajnime për kodim dhe qasje në 3.000 kurse

Merri pagë më të lartë! Trajnime për kodim dhe qasje në 3.000 kurse

Zhvillimi i web-faqeve është një karrierë e shekullit 21. Me paga të larta dhe kërkesa edhe më të larta, tani është koha për t'u bërë një web zhvillues.

Më shumë »
Me këtë profesion mund të përfitoni deri në 120,000 dollarë në vit. Aplikoni në këtë kurs!

Me këtë profesion mund të përfitoni deri në 120,000 dollarë në vit. Aplikoni në këtë kurs!

Nëse doni të ndërtoni një karrierë në sigurinë kibernetike, nuk ka mundësi më të mirë se sa të mësoni se si funksionon dhe si të përdoret testimi i penetrimit.

Më shumë »
Përfaqësuesit e parlamentit evropian kërkojnë të hiqet lëvizja e akrepave të orrës

Përfaqësuesit e parlamentit evropian kërkojnë të hiqet lëvizja e akrepave të orrës

Një grup prej 70 deputetësh të Parlamentit Evropian qëndron për heqjen e Direktivës së Komisionit Evropian për ndryshimin e ndërrimeve të orës dy herë në vit.

Më shumë »
Ferri në tokë!

Ferri në tokë!

Drejtori Gabriel Chaim si pjesë e forcave ushtarake amerikane të stacionuara në Raka arriti të regjistrojë me kamerën e tij "GoPro" se si duket konflikti atje.

Më shumë »
E mëparshme 1234567 ... 270 E ardhshme